• EWBL 2022/2023

  • 3. místo Chance ŽBL 2022/2023

This text will be replaced

C h o m u t o v – Tři dny po zápasovém startu přípravy odehrály chomutovské basketbalistky druhé klání před startem nejvyšší soutěže, jímž byla repríza napínavého a pro Levhartice postupového čtvrtfinále play-off minulého ročníku s pražskou Slavií. V Chance ŽBL zvládly závěry všech tří střetnutí lépe Severočešky, před polovinou září v přípravě se po vyrovnaném průběhu radovaly Pražanky, které v Městské sportovní hale vyhrály 72:66.
Příprava 2023/2024
přát., 12. 9. 2023

66:72

11:18, 18:17, 18:18, 19:20

BK Levharti Chomutov BLK Slavia Praha

Reportáž

Levhartice poprvé i s Annou Rylichovou v úvodu zápasu rychle odpověděly na první koš Hanušové, ovšem po zbytek zahajovací čtvrtiny si Pražanky budovaly náskok i díky čtyřem trojkám. Vedení hostujícího týmu bylo v jednu chvíli i jedenáctibodové, avšak po prvním klaksonu činil rozdíl mezi oběma celky pouhých sedm bodů.

Kolem této hranici osciloval náskok souboru kouče Dušana Medveckého i ve druhém hracím období, na jehož konci byla Slavia vpředu o šest bodů. Také po změně stran se Levhartice držely na „dostřel“, aby před polovinou závěrečné desetiminutovky poprvé od úvodní minuty utkání srovnaly s Pražankami krok a po chvíli dokonce vedly. Ale závěr nakonec patřil Slavii.

Pražanky ukořistily výhru i díky třiadvaceti bodům ukrajinské rozehrávačky Darji Dubňuk, již podpořily Kateřiny Suchanová (11) a Rokošová (10). Nejlepší střelkyní Levhartic byla s deseti body americká pivotka Yemiah Morris.

Levhartice brzy nabraly dvouciferné manko, přesto trenér Pavel Staněk v úvodu zápasu klíčovou pasáž neviděl. „Vyloženě to nerozhodlo, přestože v útoku nám začátek nevyšel,“ prohlásil hlavní kouč. „Rozhodli jsme se pokračovat v nastaveném trendu a dát prostor všem hráčkám,“ pokračoval jedním dechem.

„Pořád se hledáme, ale to je vlastně dobře, protože všechno si musí sednout včetně toho, že chceme větší rotaci. Musíme si zažít věci, které doteď až tolik zažité nebyly. Holky ukázaly velké srdce, když se do zápasu vrátily,“ popisoval následně.

Jak už bylo zmíněno, chomutovské basketbalistky ztrátu nejen dotáhly, dokonce se na čas dostaly i do vedení. „Už kvůli fanouškům je škoda, že jsme zápas po takovém průběhu nedotáhli do vítězného konce, ale pořád jde jen o přípravu,“ pravil Pavel Staněk.

Ten společně s asistentem Petrem Tremlem získal podle vlastních slov spoustu studijního materiálu. „Ukázalo nám to, na jakých věcech musíme pracovat. Naopak fungovaly věci, na které jsme se zaměřili a díky kterým bychom mohli hrát dobrý basketbal,“ těšilo šéfa chomutovské střídačky.

Pražanky proměnily deset trojkových pokusů, takže z dlouhé vzdálenosti daly téměř polovinu bodů a vyhrály na trojky 10:6. „Všechno souvisí se vším,“ reagoval bez váhání. „Snažíme se holky něco učit, ale zároveň jsme hned potrestaní, když danou věc neuděláme správně,“ konstatoval šéf chomutovské střídačky.

Levhartice tak mají po dvou kláních bilanci vítězství a prohry. „Každá porážka je nepříjemná, ale pořád jde jen o přípravu,“ hodnotil Pavel Staněk. „Myslím, že každý viděl, jakým způsobem jsme střídali. Snažili jsme se udržovat hráčky ve stejných rotacích a přibližně stejných minutážích bez ohledu na vývoj střetnutí,“ prozradil závěrem první muž realizačního týmu Levhartic část taktiky, která by měla pokračovat i na víkendovém turnaji v Hradci Králové, pokud to jeho propozice dovolí.

Sestava BK Levharti Chomutov :

Morris 10, Fučíková 7, Rylichová 7, Bartoňová 6, Jorová 6, Hibalová 5, Satoranská 5, Brejchová 5, Pollard 4, Kadlecová 4, J. Staňková 3, Kučerová 2, Svobodová 2, M. Staňková

Sestava BLK Slavia Praha:

Dubňuk 23, Suchanová 11, Rokošová 10, Hanušová 9, Zukanovič 7, E, Žílová 4, Lukačková 2, Ježková 2, M. Žílová 2, Krausová 2

Související fotogalerie

Aktuální zápasy