• EWBL 2022/2023

  • 3. místo Chance ŽBL 2022/2023


C h o m u t o v – Sedmé kolo první ligy zavedlo na palubovku chomutovské Městské sportovní haly basketbalisty Wolves Radotín, kteří vyzvali Levharty. Čtyřicet minut hry nerozhodlo, takže soubor Daniela Huška zažil poprvé v ročníku 2023/2024 a podruhé během aktuálního působení v první lize prodloužení, které znovu prohrál. Výsledek 79:84 z chomutovského pohledu znamená, že Levharti padli popáté v řadě.
1. liga - 2023/2024
7. kolo, 27. 10. 2023

79:84pr

15:33,24:18,18:9,18:15 – 4:9

BK Levharti Chomutov BK Wolves Radotín

Reportáž

Střetnutí otevřela trojka hostujícího Kulenoviče, která jako by naznačila vývoj zahajovací čtvrtiny. Levharti sice vyrovnali na 5:5, jenže od té doby Radotínští navyšovali náskok, jenž po deseti minutách hry činil osmnáct bodů. Následující tři hrací období se nesla v duchu nakonec úspěšné chomutovské snahy o dohnání nabraného manka.

V poločase ztráceli domácí dvanáct bodů, po třech čtvrtinách už jen tři, o čemž rozhodla Randuškova trojka zhruba minutu před vypršením zmíněné části hry. Až do poloviny závěrečné čtvrtiny si Pražané udržovali mírné vedení, avšak od stavu 64:69 přišla jedenáctibodová šňůra Levhartů, již završila trojka Boyka, po níž Severočeši vedli necelé dvě minuty před čtvrtým klaksonem o šest bodů.

Ani to však na druhou výhru v základní části nestačilo, jelikož hosté na sklonku normální hrací doby proměnili všechny čtyři trestné hody a 45 vteřin před koncem poslal utkání do prodloužení Taussig. Nastavenou pětiminutovku zvládli lépe hráči Wolves, kteří tak zapsali třetí vítězství sezóny. Dovedlo je k němu jednadvacet bodů Pavla Černého, který o jediný bod zaostal za Nestorem Boykem (22).

„Rozhodla už první čtvrtina,“ posteskl si Daniel Hušek. „Radotín zvolil pro celé utkání zónu, která nám hlavně v první čtvrtině vůbec nechutnala, přestože jsme tušili, že nejspíš může přijít. Vyrobili jsme hrozně moc ztrát, navíc soupeř trefil i nějaké těžší trojky, takže nám nezbývalo než celý zápas dotahovat,“ shrnul chomutovský kouč průběh duelu.

Jak už bylo zmíněno, Levharti skóre dokonce otočili, i když na výhru to v konečném účtování nestačilo. „Ve druhém poločase jsme zlepšili pohyb i předávání míče,“ hledal mladý trenér důvody obratu. „Nakonec si troufnu říct, že rozhodlo i trochu štěstí v podobě jedné střely nebo doskoku navíc, což nic nemění na tom, že jsme prodloužení vůbec neměli dopustit,“ připojil jedním dechem.

„Možná jsme mohli být v závěru trochu méně agresivní a vyvarovat se faulů, které soupeře stoprocentně potrestal,“ přemítal ještě Daniel Hušek směrem ke konci základní hrací doby. „Věřil jsem, že zabereme už proti Radotínu, který ale zvolil taktiku, kterou v první lize nikdo moc neaplikuje. Navíc na tom pořád nejsem zdravotně a fyzicky úplně nejlépe. Už jsme sice kompletní, ale potřebujeme společně potrénovat, což během EuroCupů v Chomutově jde složitě,“ uzavřel následně.

Sestava BK Levharti Chomutov :

Boyko 22, Macháč 15, Weig 11, Hlava 10, Morávek 9, Kovář 6, Seifert 2, Gareis 2, Slabihoud 2, Janů, Bureš, A. Mladý

Sestava BK Wolves Radotín:

Černý 21, Randuška 14, Taussig 11, Primak 11, Vlasák 10, Ťažký 8, Kulenovič 5, Benák 3, Zmeškal 1

Související fotogalerie

Aktuální zápasy