• EWBL 2022/2023

  • 3. místo Chance ŽBL 2022/2023


P r a h a / C h o m u t o v – Ke třetímu venkovnímu a celkově čtvrtému utkání základní části první ligy vyrazili chomutovští basketbalisté do hlavního města, kde změřili síly s dosud stoprocentním nováčkem, jímž je Sokol Pražský, který se po roční pauze do druhé nejvyšší soutěže vrátil. Po prohraném prvním poločase přišlo vzepjetí Levhartů, avšak domácí si v závěrečném dějství vítězství pohlídali a po výsledku 87:68 zapsali čtvrtou výhru.
1. liga - 2023/2024
4. kolo, 6. 10. 2023

87:68

22:14, 25:12, 18:28, 22:14

Sokol Pražský BK Levharti Chomutov

Reportáž

Úvodní koš zápasu zaznamenal domácí Palek, ovšem z protiútoku poslal Boyko trojkou do vedení Chomutovské, kteří byli mírně vpředu až do konce šesté minuty zápasu, kdy překlopil skóre na stranu Pražanů Ondřej Kohout. Do prvního klaksonu navýšil Sokol Pražský náskok na osm bodů a ve druhém dějství v budování vedení pokračoval.

Při odchodu do šaten ztráceli Levharti už jednadvacet bodů, ovšem po změně stran manko stáhli dokonce jen na osm bodů. Vyrovnání však bylo přece jen daleko a po třiceti minutách vedli domácí znovu dvouciferným rozdílem, který v poslední čtvrtině ještě navýšili. „Rozhodlo posledních pět minut prvního poločasu,“ ohlížel se Daniel Hušek. „Využili našeho hluchého období a dali nějaké těžké trojky. Chtěli jsme to zastavit oddechovými časy, ale ani to nepomohlo,“ připojil jedním dechem.

V poločasové přestávce se Levharti nadechli ke stíhací jízdě, kterou však dotáhli pouze k již zmíněnému snížení na osmibodový rozdíl. „Bohužel nám stále chybí stěžejní hráči a narazili jsme na soupeře, který je zkušený, silový a vysoký, navíc jsme se dostali do problémů s fauly, což nám snížilo možnost rotace,“ uvedl mladý chomutovský trenér s odkazem na prohranou závěrečnou čtvrtinu.

„Navíc jsme na konci třetí čtvrtiny přišli o jediného silnějšího pivota,“ zmínil moment, kdy Ondřej Kovář nuceně opustil palubovku po páté osobní chybě. „I díky tomu nás domácí předčili na doskoku, přestože i na něm jsme se nedali zadarmo,“ pravil první muž střídačky Levhartů.

I přes další porážku zůstal Daniel Hušek v klidu a nad věcí. „Už počtvrté nám nelze upřít snahu a výkony nejsou špatné. Jen zkrátka našim juniorů či klukům, kteří jsou seniory první rok, chybí zkušenosti,“ vysvětloval svůj postoj. „Čekají nás ještě dvě těžká utkání s týmy, které mají ambice na play-off a možná i finále celé soutěže, pak přijdou soupeři, přes které by mohla vést naše cesta k záchraně nebo třeba i do prostřední nadstavby,“ přibližoval následně.

Hlavní kouč Severočechů po čtvrtém duelu sezóny věřil, že do té doby se marodi uzdraví. „Doufáme, že u Petra Macháče je to otázka týdne maximálně dvou. Šimon Gareis by se měl příští týden zapojit do tréninku, tak uvidíme, jak bude vypadat, a Vláďa Dolanský čeká na výsledky testů, které by měly přijít příští týden. Pak mohl být do měsíce zpátky, když to dobře půjde,“ uzavřel Daniel Hušek, jehož tým táhl dvaadvacetibodový Nestor Boyko. Sokol Pražský měl v kádru nakonec čtyři dvouciferné střelce – Matouše Jurmana (18), Ondřeje Kohouta (16), Daniela Zacha (11) a Lukáše Palka (10).

Sestava Sokol Pražský:

Jurman 18, O. Kohout 16, Zach 11, Palek 10, Hartig 9, Hauzer 8, Štěpánek 7, Brix 6, M. Kohout 2, Rázga, Aulich, Galko

Sestava BK Levharti Chomutov :

Boyko 22, Seifert 9, Hlava 9, Weig 9, Morávek 6, Janů 4, Kovář 4, Bella 3, Mladý 1, Slabihoud 1, Bureš

Aktuální zápasy