• EWBL 2022/2023

  • 3. místo Chance ŽBL 2022/2023


N y m b u r k / C h o m u t ov – Ke druhému střetnutí základní části prvoligové skupiny Západ vyrazili chomutovští basketbalisté znovu na palubovku soupeře. Tentokrát se vydali do Nymburku, kde změřili síly s neoblíbeným Polabím, s nímž v předešlých dvou sezónách pokaždé padli. Černá série však skončila, k čemuž přispěly tři povedené čtvrtiny. Závěrečná prohraná už Levhartům první vítězství sezóny nesebrala, takže po výsledku 94:84 mají svěřenci Daniela Huška vyrovnanou bilanci výhry a prohry.
1. liga - 2023/2024
2. kolo, 24. 9. 2023

84:94

17:18, 10:23, 20:31, 37:22

Basketbal Polabí BK Levharti Chomutov

Reportáž

Úvodní koš zápasu zapsal domácí Kolář, ovšem během zahajovací čtvrtiny se ve vedení vystřídaly oba celky. Nakonec si po deseti minutách hry vypracovali těsný jednobodový náskok Levharti. Po dvou minutách druhého dějství však zase vedlo Polabí, ale to bylo naposledy v utkání.

Družina Daniela Huška totiž do poločasu odskočila do čtrnáctibodového náskoku, který po návratu ze šaten navýšila až na pětadvacet bodů. „Polabí má celkem marodku, takže nasadilo poměrně mladý tým. Nám se navíc dařilo v podstatě všechno,“ shrnul první muž realizačního týmu třicet minut, v nichž jeho svěřenci de facto dominovali. „Hráli jsme rychle, protože jsme věděli, že pět hráčů se nebude stíhat vracet. Plus jsme využili výškové převahy pod koši,“ připojil podrobnosti.

Závěrečnou část sice výrazně vyhráli Středočeši, jenže to stačilo jen na korekci výsledku, která nepotěšila mladého chomutovského trenéra. „Hráče jsme točili kvůli podstavu ze zdravotních důvodů celý zápas, ale v poslední čtvrtině došlo z naší strany k uspokojení a spousta hráčů chtěla situace řešit individuálně, což domácí nakoplo,“ ohlížel se. „Dělali jsme hloupé ztráty a Polabí dávalo lehké koše,“ doplnil jedním dechem.

Levharti už na vítězné cestě zůstali, tudíž poprvé po návratu do první ligy Polabí porazili, což Danielu Huškovi hned po zápase nedošlo. „Vybavil jsem si jen dva solidní zápasy z minulé sezóny, v nichž mělo Polabí silnější sestavu než tentokrát,“ reagoval s tím, že venkovní dvojboj zvládli jeho svěřenci s padesátiprocentní úspěšností, takže je se vstupem do základní části spokojený. „Oba výkony byly z naší strany povedené, jen musíme zapracovat na koncentraci po celých čtyřicet minut. Stává se nám, že se v nás něco zlomí a každý má pocit, že to spasí sám, což tak samozřejmě není. Výhra v Polabí má pro nás ale cenu zlata,“ popisoval.

Trenéři nominovali do střetnutí celkem jednadvacet hráčů, z nichž se všichni dostali na palubovku. Pouze Levhart Adam Mladý zůstal bodu. Nejlepším střelcem duelu se stal chomutovský Nestor Boyko (22) následovaný domácím Vojtěchem Synáčkem (21). Druhý double-double sezóny zapsal Petr Machač, který měl v Plzni bilanci sedmnácti bodů se stejným počtem doskoků a tentokrát zaznamenal o bod víc při stejném počtu doskoků jako na západě Čech.

„Máme tendenci chodit za útočným doskokem, na což se zaměřujeme i v tréninku. Nicméně Petr je hráč, který výkonností první ligu převyšuje. Tím pádem by on měl být tím lídrem, což zatím plní na výbornou, i když to měl tentokrát komplikovanější,“ prozradil Daniel Hušek. „Přijel totiž až půlhodiny před zápasem, jelikož se mu rozbilo auto, které standardně parkuje u Mekáče, takže musel sednout do jiného,“ uzavřel s úsměvem.

Sestava Basketbal Polabí:

Synáček 21, Kolář 14, Kováčik 14, Jakubal 8, Gevorkjan 7, Ouředník 5, Kotil 5, Baštář 4, Schmidl 2, Adamec 2, Fišera 2

Sestava BK Levharti Chomutov :

Boyko 22, Hlava 19, Macháč 18, Weig 12, Kovář 8, Janů 5, Seifert 4, Bella 4, Morávek 2, Mladý

Aktuální zápasy