This text will be replaced

C h o m u t o v – Duel patnáctého kola Chance ŽBL měl pro chomutovské basketbalistky velký význam, neboť chtěly udržet na distanc Hradecké lvice, které ztrácely před úvodním rozskokem jediné vítězství. Levhartice sice vyhrály úvodní čtvrtinu, jenže pak převzaly otěže střetnutí Východočešky, takže družina Pavla Staňka prohrála 69:85, což znamená, že má stejnou bilanci jako její přemožitelky, které mají lepší vzájemné zápasy, jelikož doma královéhradecký Sokol padl o deset bodů.
ŽBL
15. kolo, 3. 2. 2024

69:85

24:15, 14:28, 17:24, 14:18

BK Levhartice Chomutov Sokol Hradec Králové

Na startu zápasu proměnila domácí Kadlecová dvě trojky po sobě, což předznamenalo průběh celé zahajovací čtvrtiny, v níž si Levhartice vypracovaly i desetibodové vedení, aby ji nakonec vyhrály 24:15. Jenže ve druhém dějství se role otočily, takže královéhradecké hráčky nabrané manko postupně smazaly a skóre otočily. V poločase tak vedly o pět bodů.

Po návratu ze šaten Východočešky náskok navýšily až na sedmnáct bodů, ale po třiceti minutách byly vpředu „jen“ o dvanáct bodů. V závěrečné části Severočešky ztrácely místy i přes dvacet bodů, ale nakonec tuto ztrátu lehce stáhly na výsledných šestnáct bodů. „Bohužel jsme v závěru prvního poločasu přestali hrát, když jsme přišli o vedení. Tam se zápas zlomil,“ ohlížel se Pavel Staněk.

„Dali jsme hlavy dolů a už jsme nebyli schopní se do zápasu vrátit,“ mrzelo hlavního chomutovského kouče, který se snažil využít poločasovou přestávku k nastartování družstva. „Pokoušeli jsme se holky probrat a namotivovat je, abychom se vrátili ke hře, která nás dovedla k vedení po první čtvrtině,“ popisoval. „Bohužel se nám to nepovedlo a zápas dopadl, jak dopadl,“ hlesl jedním dechem.

Los posledních tří kol hraje do karet směrem k horním nadstavbě spíše Hradci Králové, který sice doma hostí druhé KP Brno, ale poté změří síly s Ostravou a Trutnovem. Levhartice čekají bitvy s předposlední Slovankou, vedoucím USK Praha a třetí Slavií Praha. „Musíme začít úplně od začátku,“ pronesl Pavel Staněk.

„Vypadá to, že si přestáváme věřit. Úkolem nás trenérů je, abychom namotivovali tým k tomu, aby se zvedl. Holky hrát umí, ale potřebujeme, abychom zvedli hlavy a dostali do holek sebevědomí. Pak můžou zase předvádět basketbal, který nás zdobil i v pohárech,“ rozpovídal se první muž realizačního týmu závěrem.

Nejlepší střelkyní duelu se stala uzdravená NaJai Pollard, která zapsala 25 bodů a již doplnily Valentýna Kadlecová (16) s Monikou Satoranskou (12). Hradecké lvi měly v důležitém střetnutí čtyři dvouciferné střelkyně, z nichž nejvíc bodů dala Pamela Therese Effangová (19). Následovaly Kateřina Zeithammerová (17), Charlotte Velichová (16) a Kristýna Čuperková (10).