This text will be replaced

Chomutovské basketbalistky hostily v posledním utkání roku 2023 jednoho ze dvou soupeřů, na jehož skalp v Chance ŽBL stále čekají. Soubojem s brněnskými Žabinami uzavřely Levhartice také sérii tří duelů na palubovce domovské Městské sportovní haly, kde držely s Jihomoravankami krok nejvíc ze všech vzájemných bitev, jelikož po výsledku 72:79 s nimi poprvé v historii prohrály jednociferným rozdílem.
ŽBL
11. kolo, 16. 12. 2023

72:79

19:22, 19:23, 20:16, 14:18

BK Levhartice Chomutov Žabiny Brno

Podobně jako v moravské metropoli i před svými fanoušky začaly Levhartice dobře a ujaly se vedení. Záhy o něj přišly, ale vzaly si ho zpět a Žabiny definitivně srovnaly až necelé tři minuty před prvním klaksonem. Po deseti minutách hřál hostující celek tříbodový náskok. Chomutovské hráčky se v úvodu druhého dějství dotáhly na jediný bod, ale následně Brňanky přece jen trochu odskočily a v poločase vedly sedm bodů.

Po změně stran byl sice rozdíl mezi oběma týmy znovu na chvíli dvouciferný, ovšem třetí hrací období nakonec ztenčilo náskok Jihomoravanek, které měly v nohách středeční eurocupovou bitvu s Besiktasem Istanbul, na tři body, když minutu před koncem proměnila oba trestné hody hostující Hamzová. Levhartice v závěrečné čtvrtině bojovaly, ovšem vyrovnání jim zůstalo zapovězeno, takže i desátý souboj v dlouhodobé části nejvyšší soutěže s týmem z haly Rosnička prohrály.

Nezdar přišel i přesto, že chomutovská NaJai Pollard se stala s dvaceti body nejlepší střelkyní zápasu. Hned za ní skončila s devatenácti body brněnská Petra Záplatová. Levhartice měly ještě další dvě dvouciferné střelkyně – Valentýnu Kadlecovou (13) a Annu Rylichovou (10) – u Žabin zakončily střetnutí s deseti a více body další tři hráčky – Eliška Hamzová (14), Elissa Cunane (12) a Nikolina Kneževič (10).

Levhartice byly vítězství nad Žabinami nejblíž v historie, o porážce podle Pavla Staňka rozhodovaly maličkosti. „Když jsme mohli srovnat, šanci jsme neproměnili a soupeřky nás potrestaly. Nebo jsme si mysleli, že míč máme, ale nějakým způsobem nám vyklouzl,“ jmenoval chomutovský kouč některé situace. „Rozhodlo pár míčů – možná tři čtyři. Takhle vyrovnané zápasy zkrátka rozhodují maličkosti,“ přemítal.

Šéfa realizačního týmu potěšilo, že jeho družina si dokázala, že může hrát i s takto silným soupeřem. „Možná se k nám trochu otočilo zády štěstí, nicméně výsledek je povzbuzením do další práce,“ pravil a historicky nejnižší prohru se Žabinami příliš komentovat nechtěl. „Já na tyhle malé nebo velké rozdíly nehraju, protože v určitých fázích zápasu i sezóny ovlivňují konečnou podobu výsledku různé faktory,“ uzavřel s tím, že výhra nad silnými Žabinami by znamenala velkou vzpruhu pro zbytek sezóny.