Historie se dnes v Brně nepřepisovala. Levhartice ani dvanáctý ligový pokus Žabiny nezdolaly. Vývoj utkání pravděpodobně zlomila druhá čtvrtina, kterou domácí Brňanky vyhrály o 11 bodů a po poločase je hřál sedmnáctibodový náskok, který ve zbytku utkání uhájily a zapsaly své první vítězství v novém ročníku CHANCE ŽBL.
ŽBL
2. kolo, 30. 9. 2023

69:59

21:15, 24:13, 18:14, 6:17

Žabiny Brno BK Levhartice Chomutov

Levhartice začaly v moravské metropoli velmi dobře, neboť se rychle ujaly 5:0 a do poloviny zahajovací čtvrtiny povolily Žabinám pouze jednou srovnat. Ve druhé pětiminutovce úvodního dějství však domácí hráčky skóre otočily a po první části nakonec vedly o sedm bodů.

Druhou čtvrtinu vyhrály Jihomoravanky dvouciferným rozdílem, což vnímal chomutovský kouč Pavel Staněk jako zlomový moment zápasu. „Těchto deset minut bychom nejraději vymazali z paměti, protože nám hodně nevyšly,“ litoval. „Přitom vstup se nám povedl a také ve zbytku utkání jsme byli Žabinám vyrovnaným soupeřem. Bohužel ve druhé čtvrtině nás potkal výpadek,“ lamentoval.

„Nepokryli jsme domácí střelkyně a nechávali jim absolutně volné pozice,“ hledal příčiny špatného úseku hry. „Tam jsme hlavy trochu sklopili, čehož Žabiny využily a trestaly nás za chyby,“ doplnil ještě jedním dechem.

Druhý poločas Severočešky vyhrály, což ovšem stačilo pouze na zkorigování výsledku na desetibodový rozdíl. Levhartice tak ve dvanáctém vzájemném ligovém střetnutí padly doposud nejnižším rozdílem. „Jsem rád, že jsme utkání dohráli se ctí a neodchodili ho. V hlavách jsme to nezabalili a hráli jsme až do konce,“ potěšilo Pavla Staňka.

„Věřím, že máme lepší a širší kádr než v minulé sezóně, ovšem netroufám si říct, že jsme odehráli se Žabinami zatím nejvyrovnanější zápas v historii,“ uzavřel muž, jenž měl v kádru nejlepší střelkyni souboje, jíž se stala s dvaadvaceti body NaJai Pollard. Na chomutovské straně zakončila duel s dvouciferným kontem už pouze Valentýna Kadlecová (10). Žabiny táhly především Petra Záplatová (13), Elissa Cunane (12), která díky dvanácti doskokům zapsala double-double, a Nikolina Kneževič (10).