C h o m u t o v – Chomutovské basketbalistky potřetí za sebou postoupily do čtvrtfinále Chance ŽBL, v němž premiérově narazily na jiného soupeře než Hradec Králové. Sérii s pražskou Slavií odstartovaly Levhartice poprvé v historii klubu doma a stejně jako před rokem na východě Čech získaly první bod. Stalo se tak po výsledku 66:63, přestože svěřenkyně Jozefa Rešetára poprvé vedli až čtyři a půl minuty před koncem závěrečného dějství.
ŽBL
ČF1, 18. 3. 2023

66:63

14:18, 19:19, 15:15, 18:11

BK Levhartice Chomutov BLK Slavia Praha

Severočešky zapsaly první body až po téměř třech minutách hry ve chvíli, kdy Slavia vedla 5:0. Pražanky měly přesnější mušku i v dalším průběhu zahajovací čtvrtiny, po jejíž polovině je hřál devítibodový náskok. Krátce před prvním klaksonem však dala Bartoňová koš s faulem, po kterém proměnila i trestný hod, takže po deseti minutách hry ztrácely Levhartice jen čtyři body.

„Na začátku se nám velice nedařilo v obraně ani v útoku,“ nekličkoval Petr Treml mladší. „Slavia dávala jednoduché i těžké střely, zatímco my ani jedny,“ pokračoval chomutovský asistent. Přestože po necelých čtyřech minutách druhé části měla Slavia po trojce Mircové k dispozici šestnáctibodový náskok, skončilo druhých i třetích deset minut remízou, takže čtyřbodové manko Levhartic zůstávalo i na startu čtvrté čtvrtiny.

První koš zmíněného hracího období si připsala domácí Kadlecová, která trojkou snížila poprvé v utkání na rozdíl jediného bodu. Vyrovnání se chomutovské hráčky dočkaly šest a čtvrt minuty před koncem zásluhou dvoubodové střely Bartoňové. Za necelé dvě minuty trefila trojku Krejzová, což znamenalo, že se Levhartice poprvé v duelu ujaly vedení, které už v dramatickém závěru udržely.

Mircová totiž pět vteřin před koncem přiblížila Slavii na jediný bod, ale Bartoňová následně prokázala pevné nervy při trestných hodech podobně jako spoluhráčky, protože Severočešky proměnily všech čtrnáct „šestek“ ve střetnutí. „V závěru jsme asi měli i trochu štěstí a víc jsme překonaly počáteční nervozitu,“ shrnul Petr Treml první čtvrtfinále ze svého pohledu.

„Věřím, že nás zápas probral z toho, že jsme Slavii v předchozím souboji tady u nás porazili. Taky věřím, že podobný začátek už se z naší strany opakovat nebude,“ líčil jedním dechem. „Na druhou stranu jsme se přesvědčili, že můžeme Slavii porazit, i když se nám úplně nedaří,“ liboval si.

V úterý 21. března se série přesune do hlavního města, kde budou chtít Pražanky vyrovnat na 1:1. „Očekáváme podobně vyrovnaný zápas, který pro nás bude složitější, protože nebudeme mít v zádech atmosféru, kterou nám fanoušci vytvořili, za což bychom jim chtěli poděkovat,“ uzavřel spolupracovník Jozefa Rešetára.

Nejlepší střelkyní úvodní čtvrtfinálové bitvy se stala s devatenácti body slávistka Kateřina Suchanová, zbývající čtyři hráčky s dvouciferným kontem po závěrečném klaksonu patřily do kádru Levhartic. Pozici nejlepší střelkyně týmu potvrdila sedmnácti body NaJai Pollard, o šest pozadu ji následovala Monika Satoranská. Po deseti bodech zapsaly Valentýna Kadlecová a Eliška Brejchová.