• EWBL 2022/2023

  • 3. místo Chance ŽBL 2022/2023


C h o m u t o v – Po čtyřech venkovních kláních se chomutovští basketbalisté vrátili na palubovku domovské Městské sportovní haly, kde přivítali Vysočinu, již v prvním vzájemném souboji porazili o jednatřicet bodů. Výhru slavili Levharti i tentokrát, navíc premiérově v sezóně nastříleli trojciferný počet bodů. Vítězství 100:74 navíc znamená, že dvě kola před koncem jsou svěřenci Daniela Huška definitivně zachráněni a budou hrát první ligu i v nadcházejícím ročníku.
1. liga - 2022/2023
OUM6, 17. 3. 2023

100:74

30:17, 22:17, 23:21, 25:19

BK Levharti Chomutov BC Vysočina

Reportáž

Necelých čtyřiadvacet hodin po porážce v Pardubicích začali Levharti domácí souboj o poznání lépe, když se brzy ujali vedení o pět bodů. Vysočina sice snížila, ale před polovinou zahajovací čtvrtiny poprvé ztrácela dvouciferný počet bodů. Úvodních deset minut nakonec Levharti vyhráli 30:17.

„I díky povedenému vstupu, na který jsme se po posledních zápasech zaměřili, to pro nás byl docela klidný zápas, který probíhal, jak jsme si představovali,“ liboval si Daniel Hušek. „Hned jsme se dostali do zápasu a drželi se na vlně de facto celou dobu, takže jsme všem dvanácti hráčům mohli dát důstojné minuty a ještě pošetřit síly,“ zmínil další víkendový program pro řadu hráčů.

Pravdou je, že pouze Jonáš Písařík odehrál méně než deset minut, ale i tak strávil na hřišti téměř osm minut. Krátce před poločasem vedli Chomutovští poprvé o dvacet bodů, při odchodu do šaten je však hřál „pouze“ osmnáctibodový náskok. Soupeři nakonec nepovolili vyhrát ani jedno dějství a dokráčeli k jasné výhře i ve druhém střetnutí s nejhorším týmem soutěže.

Levharti tak nespadnou ani do ošemetné baráže a budou hrát první ligu i v příští sezóně. „Splnili jsme cíl, ale jinak se pro nás zase tolik nemění, protože i v období, kdy se nám nedařilo, jsme říkali, že tenhle ročník hrajeme především z edukativních důvodů, což platí i nadále pro zbývajících čtrnáct dnů,“ reagoval první muž realizačního týmu.

Jeho svěřence čekají ještě domácí bitvy s Pardubicemi a Prostějovem, v nichž bude prostor ještě více zkoušet mladíky spadající mezi juniory či kadety. „I tak máme hodně mladý tým,“ pousmál se Daniel Hušek. „Uvidíme, jak k tomu přistoupíme, protože třeba příští víkend jedeme s devatenáctkami do Jihlavy a Kroměříže a přijedeme vlastně skoro až na zápas mužů,“ přiblížil. „Bude tak záležet na aktuální situaci jednotlivých hráčů, které jejich minutáž přizpůsobíme,“ pokračoval.

Na premiérové stovce aktuálního ročníku se podílela pětice dvouciferný střelců v čele s Nestorem Boykem (19), který proměnil pět trojek. Zdatně mu sekundovali Jiří Hlava (16), Šimon Gareis (13), jemuž chyběla jediná asistence k double-double, Lukáš Rozsypal (12) a Petr Macháč (10). Za Vysočinu se nejvíc činili nejlepší střelec utkání Ondřej Maňák (30) a Dominik Plešingr (15). „Vím, že jsme se celou sezónu dávali hodně bodů,“ rozchechtal se Daniel Hušek. „Stovkami si nejsem jistý, ale pamatuju si, že jsme jich poměrně dost inkasovali,“ uzavřel zvesela.

Sestava BK Levharti Chomutov :

Boyko 19, Hlava 16, Gareis 13, Rozsypal 12, Macháč 10, Martišek 8, Žikla 7, Písařík 6, Kovář 4, Seifert 3, Bobek 2, Janů

Sestava BC Vysočina:

Maňák 30, Plešingr 15, Novotný 9, Šeda 7, Knetl 5, Číha 4, Policar 2, Dokulil 2, Pešout

Aktuální zápasy