• EWBL 2022/2023

• 3. místo Chance ŽBL 2022/2023

O s t r a v a / C h o m u t o v – V rámci skupiny o udržení v první lize vyrazili chomutovští basketbalisté potřetí za sebou na palubovku soupeře. Jejich cílem byla tentokrát Ostrava, jíž doma podlehli. Levharti potvrdili, že ve druhé části sezóny jim venkovní duely jdou a po výsledku 95:87 zapsali i díky dvěma double–doublům třetí vítězství bez přerušení. Svěřencům Daniela Huška tak hrozí čtyři zápasy „už pouze“ baráž, jelikož poslední Vysočina zapsala jedinou výhru a Severočeši už sedm.
1. liga - 2022/2023
OUM5, 12. 3. 2023

87:95

29:17, 19:31, 15:25, 24:22

BK Snakes Ostrava BK Levharti Chomutov

Reportáž

Střetnutí otevřela Stehlíkova trojka, na niž brzy navázal také Mička, takže Chomutovští od startu duelu ztráceli. Dvouciferný rozdíl ve prospěch domácích svítil na ukazateli poprvé po třech a čtvrt minutách hry, zahajovací čtvrtinu nakonec Snakes vyhráli o dvanáct bodů. „Při dlouhých výjezdech je prohraná první čtvrtina už taková naše klasika,“ pousmál se hořce Daniel Hušek.

Další dvě dějství uzmuli Levharti, čímž nakročili k vítězství, přestože poprvé srovnali až necelou minutu před poločasovým odchodem do šaten. Po návratu na palubovku začali budovat náskok, který se poprvé vyšplhal na dvouciferné číslo opět po zhruba třech a čtvrt minutách. „Domácí hodně drželo procento tříbodové střelby, které šlo ale ve třetí čtvrtině dolů,“ popisoval mladý kouč jeden z důvodů obratu.

„Byli jsme daleko koncentrovanější a úspěšnější na naší obranné polovině, z čehož pramenily naše rychlé protiútoky,“ téměř okamžitě přehodil výhybku směrem ke svému souboru, jenž zvládl třetí venkovní utkání nadstavby i díky doskoku, který Severočeši vyhráli v součtu pod oběma koši poměrem 44:34. „Byl to jeden z atributů, který nás k vítězství dovedl,“ přitakal Daniel Hušek. „Domácí pivoti to navíc neustáli v hlavách a zápas předčasně opustili po kombinaci úmyslného faulu a technické chyby,“ přiblížil následně konec Jiřího Štěpánka a Jana Mičky už ve třetí části.

„Přitom šlo o zápas bez nervů, nebyly tam nějaké vyhrocenější okamžiky, ale soupeř to zkrátka nezvládl,“ připojil ještě s tím, že situaci kolem pádu do baráže se zamotává. „Pelhřimov urval dva zápasy v koncovce, ale my naštěstí pořád nějaký polštář máme,“ poukazoval na fakt, že jeho družina má náskok dvou vítězství a ještě ji čekají čtyři duely z toho tři doma.

Nejlepšími střelci bitvy v Ostravě se stali domácí David Jakel (33) a Jan Stehlík (25), na chomutovské straně měl nejpřesnější ruku čtyřiadvacetibodový David Žikla, jenž díky deseti doskokům zapsal double-double stejně jako devatenáctibodový Petr Macháč. S dvouciferným bodovým kontem zakončili střetnutí ještě Jan Mička ze Snakes (11) a Šimon Gareis (17) s Jiřím Hlavou (12) z Levhartů.