• EWBL 2022/2023

• 3. místo Chance ŽBL 2022/2023

P r a h a / C h o m u t o v - Levhartice do sedmnácti let ve třetím kole extraligy podlehly týmu Basket Slovanka.
Extraliga Ž U17
3. kolo, 9. 10. 2021

88:53

30:10,14:12,18:21,26:10

Basket Slovanka BK Levhartice Chomutov

Reportáž

Kadetky vůbec nezvládly vstup do utkání, jelikož po čtyřech minutách hry snižovaly na 2:11 a o chvíli později – téměř na konci úvodní desetiminutovky – na 10:28. Takový rozdíl jasně určil ráz zápasu, ve kterém si domácí hráčky držely vedení. V další části hry už se hra bodově vyrovnala, ale Levhartice místo umazání odešly do šatny se ztrátou dvaadvaceti bodů.

Ve třetí čtvrtině se svěřenkyním Petra Tremla povedlo několik fází, jenomže následně Slovanka opět odskočila a na vlastním palubovce si hlídala pohodlné pohodlný náskok. Závěr duelu už se pouze dohrával, takže Levhartice poprvé v sezóně prohrály, v dalších duelech se poprvé představí na domácím hřišti.

Ohlasy trenérů

Petr Treml (hlavní trenér kadetek): „Na našich hráčkách už po příjezdu byla vidět určitá nepohoda. Nevím, jestli nám nesedla jízda, vstávání anebo něco jiného. Takže po první čtvrtině, kterou jsme prohráli o 20 bodů, bylo prakticky po zápase. Od druhé čtvrtiny jsme už začali předvádět normální výkon a v určitých momentech jsme byli i lepší než náš soupeř. Bohužel jsme se vždy dopustili kritické chyby typu vypadnutí míče z ruky, nechycení přihrávky, nezajištění obrany, a tak se rozdíl ve skóre držel na 20 bodech. V posledních pěti minutách jsme hodně střídali a hráli prakticky bez základní pětky, zatímco soupeřův základ byl stále na hřišti – v tomto úseku Slovanka odskočila na nelichotivých 35 bodů. O výsledku zápasu ale rozhodlo první několik minut.“