This text will be replaced

C h o m u t o v - Po více než dvou týdnech proložených reprezentační přestávkou vyrazily chomutovské basketbalistky opět do akce. V utkání sedmého kola Renomia ŽBL chtěly navázat na předchozí výhru z Ostravy. Na palubovce domovské Městské sportovní haly hostily Levhartice trutnovskou Karu, kterou ve všech čtyřech duelech předešlé sezóny porazily. Tým kolem kapitánky Krejzové uspěl po výsledku 89:58 i tentokrát a zapsal druhé vítězství v řadě.
ŽBL
7. kolo, 17. 11. 2021

89:58

18:12, 20:20, 23:15, 28:11

BK Levhartice Chomutov BK KARA Trutnov

Vzhledem ke státnímu svátku ozvláštnila program krátce před úvodním rozskokem česká hymna, po níž už měl hlavní roli basketbal. Střelecký účet otevřela po pár vteřinách trojka hostující Vítové, na níž domácí hráčky odpověděly po minutě a půl zásluhou Bartoňové.

V úvodní čtvrtině byla k vidění řadě nepřesností v rozehrávce i ve střelbě, takže minutu a tři čtvrtě před prvním klaksonem byl stav pouze 12:12. Ve zbytku zahajovacího dějství ale Levhartice odskočily o šest bodů. Odstup mezi soupeřkami se do poločasu nezměnil, přestože Východočešky v druhých deseti minutách snížily i na rozdíl dvou bodů.

Soubor trutnovského kouče Michala Martiška se po návratu ze šaten přiblížil na tři body, jenže od 22. minuty čekal na další body téměř šest minut, čehož Severočešky využily k navýšení náskoku na dvouciferný počet bodů. V závěrečném dějství Levhartice neochvějně kráčely za druhou výhrou sezóny a sedmým vítězstvím v osmém souboji s Karou v tuzemské nejvyšší soutěži, takže v závěru mohly dostat příležitost všechny hráčky z lavičky.

„Myslím, že v úvodu byla znát delší zápasová pauza. Hra byla v prvním poločase dost neuspořádaná,“ ohlížel se chomutovský hlavní kouč Jozef Rešetár. „Postupně jsme získávali víc míčů v obraně, díky čemuž jsme se dřív dostali do zápasu. Potvrdila se tím kvalita našich hráček,“ připojil ještě.

Levhartice pod vlastním košem doskočily 28 míčů a dovolily Trutnovu jen deset útočných doskoků. I to přispělo k druhému vítězství za sebou. „Jsem za to rád, protože mě pořád mrzí těsná domácí prohra se Slavií,“ prozradil slovenský trenér a připomněl tak předchozí domácí duel chomutovských basketbalistek.

Nejlepší střelkyní Levhartic se stala s jednadvaceti body Zuzana Kučerová, která zaznamenala o dva body víc než v předchozích šesti duelech dohromady. „Jsem rád, že to vypadá, že se střelecky chytla. Pro tým ale bylo důležité, že se přes deset bodů dostaly i další hráčky,“ narážel Jozef Rešetár na sedmnáct bodů Krejzové, šestnáct Vorlové a čtrnáct Reynolds.

Na druhé straně se na dvouciferný počet dostaly jen sedmnáctibodová Rylichová a desetibodová Vítová. Obrovský rozdíl mezi oběma týmy panoval v počtu asistencí. Levhartice jich zapsaly 21, Trutnov zakončil duel jen na čtyřech. „My jsme i v nájezdech hledali řešení přihrávkou, kdežto Trutnov takové situace řešil většinou individuálně, což ne vždycky vyšlo,“ uzavřel první muž chomutovské střídačky.