S t r a k o n i c e / C h o m u t o v - V devátém kole druholigové skupiny A došlo na bitvu celků ze samotného čela tabulky. Levhartice se první prosincový víkend vydaly k dvojutkání do Strakonic, kde nejprve vyzvaly béčko souboru, jenž hraje nejvyšší Chance ŽBL. Domácím vyšla hned úvodní čtvrtina, v níž nakročily Jihočešky k vítězství a udržení stoprocentní bilance podobně jako v celém prvním poločase. Po návratu ze šaten sice chomutovské basketbalistky vyhrály obě dějství, přesto podruhé v sezóně padly.
2. liga - skupina A
9. kolo, 3. 12. 2022

69:54

24:7, 19:11, 13:22, 13:14

BK Strakonice B BK Levhartice Chomutov

Ohlasy trenérů

Petr Drobný (Levhartice Chomutov): „Nastoupili jsme proti silnějšímu ze strakonických soupeřů a propásli jsme začátek, ve kterém jsme prohrávali 0:13. Bohužel jsme se nemohli trefit a nic nám tam nespadlo, zatímco domácí hráčky proměnily skoro všechno. Pak jsme sice srovnali hru a drželi krok, ale už jsme Strakonice nedohnali.“