P r a h a / C h o m u t o v – Levhartice do devatenácti let podlehly ve čtyřiadvacátém kole extraligy pražské Spartě.
Extraliga Ž U19
24. kolo, 20. 3. 2022

66:54

21:12,14:10,10:17,21:15

BA Sparta Praha BK Levhartice Chomutov

Úvodní koš na palubovce pražské haly vstřelily Levhartice, ale to bylo poprvé a naposledy co v utkání vedly. Sparta sérií košů odskočila do mírného vedení, které si i přes ofenzivní snažení svěřenkyň Petra Tremla nenechala vzít a po první části měla náskok devíti bodů. Ve druhé desetiminutovce se skóre posouvalo na obou stranách světelné tabule velmi podobným tempem.

Poločasovou přestávku, která více prospěla chomutovským basketbalistkám, strávila družstva za stavu 35:22. Po návratu na palubovku předvedly Levhartice devítibodovou sérii, čímž se dostaly k manku pouze šesti bodů, ale blíže už se takřka nedostaly. Závěrečná čtvrtina byla opět v režii Sparty, která ji ovládla o šest bodů a zapsala vítězství.

Ohlasy trenérů

Petr Treml (hlavní trenér juniorek): „Utkání se Spartou mě výsledkově mrzí. Nekompletní a navíc po sobotním zápase unavená Sparta byla z mého pohledu určitě k poražení. Bohužel jsme celý první poločas hráli s přehnaným respektem. Ve druhém se náš výkon výrazně zlepšil a bodově jsme se dotáhli, ale soupeř už si vedení zkušeně pohlídal.“