O s t r a v a / C h o m u t o v - Týden po těsné domácí porážce s pražskou Slavií vyrazily Levhartice k šestému utkání Renomia ŽBL do Ostravy, kde i přes okleštěnou sestavu od začátku kráčely za první výhrou sezóny. Poté, co chomutovské basketbalistky vyhrály všechna čtyři hrací období, zvítězily 75:52, díky čemuž zopakovaly počin z úspěšného čtvrtfinále minulého ročníku poháru.
ŽBL
6. kolo, 31. 10. 2021

52:75

15:19, 13:14, 8:20, 16:22

SBŠ Ostrava BK Levhartice Chomutov

Až ve druhé minutě otevřela střelecký účet zápasu domácí Světlíková, na jejíž koš odpověděla hned z protiútoku Krejzová. Chomutovská kapitánka za další minutu navázala na trojku Kadlecové stejným počinem, což dalo družině Jozefa Rešetára šestibodový polštář, jenž se ale záhy rozplynul po dvou trojkách Ostravy.

Druhou polovinu úvodní čtvrtiny zahájila trojka Jordan Reynolds, po níž se střelkyně na více než tři a půl minuty odmlčely, než přidala další chomutovskou trojku Bartoňová. Po snížení Josipy Silov vyhrály Levhartice prvních deset minut 19:15.

Do poločasu sice domácí basketbalistky několikrát vyrovnaly, ovšem při odchodu do šaten hřál hráčky v bílomodrých dresech pětibodový náskok, který po návratu ze šaten navýšily o dalších dvanáct bodů. Levhartice nakonec vyhrály i závěrečnou čtvrtinu a zapsaly první výhru sezóny.

Přispěla k ní i čtveřice s dvouciferným počet bodů, na jejímž čele figurovala sedmnáctibodová Valentýna Kadlecová. Jen o bod méně zapsala Jordan Reynolds, o další čtyři dílky zpět byly dvanáctibodové Michaela Krejzová s Kateřinou Bartoňovou. Za Ostravu dala čtrnáct bodů Stella Tarkovičová, na dvanáct se dostala již zmíněná Josipa Silov.

„Po nešťastné porážce doma se Slavií už jsme toho měli plné zuby, což se pozitivně projevilo na našem výkonu v Ostravě, kde se holky semkly a opravdu ukázkově bojovaly jedna za druhou,“ liboval si Jozef Rešetár, jenž postrádal některé basketbalistky včetně jedné z opor. „Zaplať pánbůh, že jsme v Ostravě vyhráli i s malou rotací, protože máme zraněné nebo nemocné Vorlovou, Ceralovou a některé další hráčky,“ doplnil šéf střídačky s tím, že vítězství s okleštěnou sestavou si cení o to víc.

Zkušený kouč viděl za první výhrou sezóny především defenzivu. „Změnili jsme obranu, díky čemuž jsme udrželi ostravskou úspěšnost střelby poměrně nízko,“ popisoval slovenský trenér. „Dostali jsme sice sedm trojek, ale stejný počet jsme i dali. Za dva body jsme ale dali o deset košů víc, což bylo rozhodující. Čím blíž ke koši jste, tím úspěšnost střelby roste, ale my jsme si pomohli velmi dobrou obranou,“ hledal klíčové faktory.

Levhartice tedy na šestý pokus zapsaly výhru, což podle Jozefa Rešetára družstvu pomůže. „Věřím, že vítězství dodá holkám sílu do další práce, abychom na další zápas 17. listopadu byli dobře připravení,“ uzavřel zmínkou nejbližšího střetnutí doma s Trutnovem.