• EWBL 2022/2023

• 3. místo Chance ŽBL 2022/2023

B r n o / C h o m u t o v - Po devatenácti dnech vyplněných reprezentační přestávkou vyrazily chomutovské basketbalistky znovu do akce v rámci Chance ŽBL. V rámci 11. kola se vydaly do Brna, kde změřily síly s tamními Žabinami. Levharticím se povedl vstup do duelu, ale od druhé poloviny úvodní čtvrtiny převzaly otěže domácí hráčky, které si nakonec došly pro vítězství 89:56.
ŽBL
11. kolo, 30. 11. 2022

89:56

27:13, 23:13, 14:16, 25:14

Žabiny Brno BK Levhartice Chomutov

Reportáž

Po dlouhé cestě začaly svěřenkyně Jozefa Rešetára velmi dobře. Díky dvěma trojkám kapitánky Krejzové vedly po dvou a půl minutách hry 8:3. Jenže přes deset bodů se Severočešky přehouply až za dalších pět minut, když Brejchová snížila trojkou na průběžných 20:11 pro Jihomoravanky.

Brňanky náskok do prvního klaksonu navýšily na čtrnáct bodů a v tomto trendu pokračovaly i ve druhém hracím období, takže je v poločase hřálo čtyřiadvacetibodové vedení. Třetí část sice vyhrály o dva body Levhartice, jenže závěrečné dějství znovu patřilo domácímu souboru, který si tak došel pro osmou výhru v osmém vzájemném ligovém střetnutí.

„Žabiny disponují silným kádrem, který nás uskákal a předčil i v úspěšnosti střelby,“ shrnul slovenský kouč utkání, na jehož konci byl poměr doskočených míčů pod oběma koši 52:39 z pohledu brněnského výběru, který měl o patnáct procent lepší střelbu z pole a zaznamenal i jedenáct trojek.

Šéf chomutovského realizačního týmu i přes porážku hodnotil zahajovací čtvrtinu relativně pozitivně. „Z naší strany byla slušná, ale od její poloviny se prosadila kvalita soupeře a nám bohužel vypadly některé střely,“ ohlížel se Jozef Rešetár, který doufá, že cesta do moravské metropole a porážka nezanechají na týmu následky, neboť po jediném dni odpočinku čeká Levhartice druhý jihomoravský celek.

Rovněž KP Brno nepatří mezi oblíbené soupeře Levhartic, neboť vyhrálo všech dosavadních sedm vzájemných soubojů v nejvyšší soutěži, i když v minulém ročníku rozhodlo pod vrcholky Krušných hor až střelou osm vteřin před koncem. „Věřím, že holky budou mít dost energie, aby zabojovaly o vítězství,“ uzavřel hlavní kouč Severočešek.

Nejlepší střelkyní zápasu se stala s patnácti body chomutovská Valentýna Kadlecová, kterou doplnily na dvouciferném střeleckém kontu další dvě Levhartice – desetibodové Eliška Brejchová a Michaela Krejzová. Na brněnské straně se nejvíce činily Američanka Elissa Cunane a Natálie Stoupalová, jež ke třinácti bodům přidali dvanáct a jedenáct doskoků, takže obě zapsaly double-double.