• EWBL 2022/2023

• 3. místo Chance ŽBL 2022/2023

This text will be replaced

C h o m u t o v - Sedm a dost! Tak by se dal shrnout duel desátého kola Chance ŽBL, v němž chomutovské basketbalistky hostily na palubovce domovské Městské sportovní haly KP Brno. Jihomoravanky vyhrály všech předchozích sedm vzájemných ligových soubojů i všem sedm prvních střetnutí aktuálního ročníku. Pod vrcholky Krušných hor však prvně v sezóně narazily, takže Levhartice po parádní závěrečné čtvrtině zapsaly historicky první výhru se soupeřkami z moravské metropole, které porazily 80:59.
ŽBL
10. kolo, 2. 12. 2022

80:59

17:14, 24:15, 15:25, 24:5

BK Levhartice Chomutov KP Brno

Reportáž

Ve vyrovnané zahajovací čtvrtině se obě družstva vystřídala ve vedení, v první krátké přestávce panovala o něco větší spokojenost na chomutovské střídačce, jelikož domácí hráčky vedly 17:14. Také úvod druhé části patřil Levharticím, které po necelých třech minutách hřál poprvé v utkání dvouciferný náskok po koši Fučíkové.

Až do poločasu Brňanky ztrácely vždy minimálně deset bodů, což je v šatně zřejmě řádně naštvalo, protože po změně stran předvedly stíhací jízdu, díky níž krátce před polovinou třetího dějství vyrovnaly. Nepříznivý průběh druhého poločasu ale svěřenkyně Jozefa Rešetára nepoložil, přestože se Jihomoravanky dostali i do těsného vedení.

Po třiceti minutách svítil na světelné tabuli výsledek 56:54, ovšem vyrovnaná koncovka se nekonala, protože KP Brno proměnilo v poslední čtvrtině pouze pět trestných hodů a nedalo žádnou střelu z pole. „Holky od začátku pracovaly nad sto procent,“ měl slovenský kouč jasno o jednom z hlavních aspektů historického vítězství.

K němu dovedla Levhartice zejména obrana, která selhala jen v úvodu druhého poločasu. „Dělali jsme tam chyby v defenzivě a nebránili jako v prvním poločase, navíc se přidaly nevynucené chyby v útoku, kde jsme speciálními přihrávkami dávali míč do rukou soupeřkám,“ ohlížel se zkušený trenér za vzepjetím jihomoravské družiny.

Úspěch s brněnským týmem, který hraje domácí zápasy v hale ve Vodově ulici, byl blízko už 10. prosince 2021, kdy Levhartice padly až košem osm vteřin před koncem. Tentokrát už to vyšlo a podle Jozefa Rešetára také zásluhou doskoku. „Holky ho zvládly a to považuji za rozhodující, protože jsme díky tomu měli víc míčů na hru,“ konstatoval.

„I když výhra vypadá jasně, nerodila se lehko, protože dosavadní výsledky KP Brno hovoří za všechno,“ připomněl první muž realizačního týmu stoprocentní bilanci hostujícího souboru ze sedmi předchozích utkání. „Jsem rád, že jsme zápas dotáhli do vítězného konce, i když Brno srovnalo,“ uzavřel jedním dechem.

Nejvíce bodů v zápase nastřílela chomutovská kapitánka Michaela Krejzová (21), která doskočila čtrnáct míčů, takže poprvé v sezóně zapsala double-double. Patnácti body přispěla k výhře Monika Fučíková, NaJai Pollard přidala dalších dvanáct a Monika Satoranská jedenáct. Stejný zápis jako poslední jmenovaná měly po závěrečném klaksonu také brněnské Kateřina Galíčková s Anežkou Kopeckou, které doplnila desetibodová Eva Kopecká.