P r a h a / C h o m u t o v - Necelý týden po prvním turnaji evropské ligy v Polsku nastoupily chomutovské basketbalistky k dalšímu střetnutí Chance ŽBL. V rámci osmého kola základní části se vydaly do hlavního města, kde změřily síly s pražskou Slavií. Domácí hráčky velmi dobře začaly, ovšem o náskok přišly a vítězství 64:59 nakonec urvaly díky závěrečnému dějství. Svěřenkyně Jozefa Rešetára tak po třech výhrách padly.
ŽBL
8. kolo, 5. 11. 2022

64:59

24:13, 12:24, 16:16, 12:6

BLK Slavia Praha BK Levhartice Chomutov

Úvod střetnutí vyšel lépe slávistkám, které se během necelých dvou minut ujaly vedení 7:0, což určilo ráz první čtvrtiny, přestože Severočešky se zásluhou dvou trojek dotáhly na rozdíl jediného bodu. Pražanky nakonec opanovaly zahajovací dějství poměrem 24:13. Druhých deset minut však patřilo téměř totožným výsledkem Levharticím, tudíž šly do kabin s jednobodovým vedením.

Domácí soubor se sice po změně stran vzdálil i o šest bodů, ovšem před závěrečným hracím obdobím znovu vedly chomutovské bojovnice o bod. Slávistky ve druhé minutě čtvrté části skóre otočily a vedení už i přes snahu Levhartic nepustily. „Bohužel nám nevyšel vstup do zápasu podle našich představ, ale vrátili jsme se a vyhráli první poločas,“ rekapituloval Jozef Rešetár.

Ten viděl za úspěchem Slavie především úspěšnost střelby ve druhém poločase. „Domácí hráčky obranu nijak nezměnily, dokonce bych řekl, že nebyla ani tak tvrdá jako ve Varšavě, kde jsme se prosazovali,“ srovnával slovenský kouč. „Jenže z pole jsme se ve druhém poločase netrefovali ani z dobrých pozic, navíc se nám nedařily trestné hody. Při patnácti pokusech je sedm nedaných bohužel příliš velké číslo,“ litoval.

Šéfa střídačky podle jeho vlastních slov úspěšnost střelby některých vlastních hráček až zarážela. „Soupeř si při našem střeleckém trápení navíc pomohl úspěšným doskokem,“ narážel na fakt, že domácí Petra Čípková a Kateřina Rokošová zakončily střetnutí právě díky získaným míčům pod oběma koši s double-double.

Jozef Rešetár v minulosti pražskou Slavii trénoval, i proto vzájemné zápasy prožívá víc než jiné v Chance ŽBL. „Vyhrát chci pokaždé, ale se Slavií je to vždycky něco speciálního, takže jsem před zápasem byl možná nervozitou až přeexponovaný,“ usmíval se závěrem.

Nejlepší střelkyní utkání se stala s devatenácti body domácí Čípková, kterou podpořily Brandi Shavon Beasley (13) a Rokošová (10). Na chomutovské straně měla nejpřesnější ruku Valentýna Kadlecová (13), jen o bod méně zapsala NaJai Pollard (12), jež díky třinácti doskoků m odešla ze zápasu počtvrté v základní části s double-double. Dvouciferné střelecké konto svítilo po závěrečném klaksonu ještě u jmen Monik Satoranské a Fučíkové, které zaznamenaly deset bodů.