C h o m u t o v - Ve druhém kole Chance ŽBL se chomutovské basketbalistky představily poprvé na palubovce domovské Městské sportovní haly, kde hostily po porážce na půdě KP Brno druhý celek z moravské metropole v ženské nejvyšší soutěži – Žabiny. Jihomoravanky v závěrečné minutě zahajovací čtvrtiny zlomily do té doby vyrovnané střetnutí na svou stranu a náskok postupně navýšily až na konečných 85:67.
ŽBL
2. kolo, 5. 10. 2022

67:85

14:20, 15:27, 18:22, 20:16

BK Levhartice Chomutov Žabiny Brno

Svěřenkyně Jozefa Rešetára vstoupily do utkání úspěšně zejména v defenzivě, když za úvodní tři minuty povolily soupeřkám jediný bod a vedly 7:1. „Nastoupili jsme velmi dobře, ale postupně se projevila kvalita na straně Žabin, což bylo znát především na úspěšnosti střelby, kterou měly mnohem vyšší než my,“ uvedl slovenský kouč.

Jeho slova potvrzují i čísla, neboť brněnská střelba z pole byla o deset procent lepší než chomutovská, což začalo být znát v závěru první čtvrtiny, kdy družina kouče Viktora Pruši udělala od stavu 14:11 z pohledu Levhartic šňůru devíti bodů a po prvním klaksonu odskočila do vedení 20:14. „Bohužel jsme nedotáhli do úspěšného konce některé postupné útoky, což se ukázalo jako klíčové,“ litoval první muž realizačního týmu.

Jeho soubor na úvod základní části změřil síly se dvěma brněnskými soupeři, navíc ho po cestě do Ostravy čeká bitva s dlouho neporaženým USK Praha. „Los k nám úplně milosrdný nebyl, protože oba brněnské týmy docela posílily,“ okomentoval rozpis zápasů na startu základní části šéf chomutovské střídačky.

Žabin na úspěšný konec úvodní desetiminutovky zavázaly i v druhém hracím období, které vyhrály o dvanáct bodů, takže je v poločase hřál osmnáctibodový náskok. Po změně stran už byla obě dějství vyrovnanější, ale Levhartice vyhrály až to závěrečné, což k obratu nestačilo.

Hned pět brněnských hráček zakončilo duel druhého kola Chance ŽBL s dvouciferným bodovým kontem. Nejvíce se činily Američanky Elissa Cunane (13), která díky patnácti doskokům dosáhla na double-double, a Bria Holmes (11). Nejlepší střelkyní zápasu se však stala s dvaceti body chomutovská zámořská posila NaJai Pollard, kterou doplňovala desetibodová Valentýna Kadlecová.

Severočešky tak zahájily ligovou sezónu v domácím prostředí porážkou, což hlavního trenéra pochopitelně mrzelo. „Je to škoda, protože pro fanoušky je tu zázemí na velmi vysoké úrovni včetně show před zápasem i během něj, což je pro diváky podle mého velké plus,“ uzavřel Jozef Rešetár.