C h o m u t o v - Levhartice do devatenácti let podlehly v pátém kole extraligy Slovance.
Extraliga Ž U19
5. kolo, 15. 10. 2021

42:81

12:25,4:19,18:18,8:19

BK Levhartice Chomutov Basket Slovanka

Chomutovské basketbalistky měly dobrý vstup do utkání, jelikož díky sérii bodů Valentýny Kadlecové a příspěvku Lucie Ceralové vedly i o pět bodů. Pak přišla tříminutová odmlka, během které soupeřky srovnaly a odskočily až na dílčí rozdíl třinácti bodů po úvodní čtvrtině. Druhá část byla ze strany Levhartic klíčová – zvládly jenom čtyři body, takže odešly do šatny za téměř jistého stavu 16:44.

Takový propad jasně určil ráz zápasu v jeho druhé polovině, i když třetí čtvrtina skončila bodově nerozhodně. To bylo pro domácí hráčky málo, notabene, když závěrečnou desetiminutovku prohrály 8:19. Nakonec je z toho nejvyšší prohra proti aktuálně druhému celku tabulky, kde Levhartice hájí třetí příčku.

Ohlasy trenérů

Petr Treml (hlavní trenér juniorek): „Chybělo nám nasazení, týmovost, bojovnost, koncentrace, a takto by se dalo pokračovat dál. Zápas jsme spíš přišli odchodit a přežít než vyhrát. Dát do zápasu všechno a prohrát je v pořádku, my jsme ale do utkání nedali ani minimum... Výsledkem tak byl naprosto ostudný výkon, na který bylo utrpení se dívat.“