H r a d e c K r á l o v é / C h o mu t o v – Levhartice do sedmnácti let podlehly ve čtvrtfinále mistrovství domácím Lvicím.
Extraliga Ž U17
závěr. turnaj – ČF, 13. 5. 2022

88:50

33:18,23:8,13:8,19:16

Sokol Hradec Králové BK Levhartice Chomutov

Kadetky držely se soupeřkami krok dvě úvodní minuty, ale poté více než čtyři minuty nepřidaly jediný koš, čehož Hradec Králové využil k mohutnému úprku. Levhartice po úvodní čtvrtině prohrávaly 18:33, což s druhou částí, která se nesla v podobném duchu, rozhodlo o vítězkách utkání.

Přestávku mezi poločasy strávila družstva za stavu 56:26. Po návratu na palubovku se svěřenkyně Petra Tremla mírně zvedly, alespoň v průběžném skóre se držely, ale více už na prahu mistrovství tuzemska proti Lvicím ze svého výkonu nevydolovaly.

Ohlasy trenérů

Petr Treml (hlavní trenér kadetek): „V prvním utkání mistrovství do sedmnácti let měl bohužel soupeř výraznou fyzickou převahu a herní zkušenost, což vedlo k velkému množství jednoduchých košů. Věřím, že nás vyšší rozdíl ve skóre nerozhodí v koncentraci na další utkání. Černou tečkou je pro nás ale zranění Kateřiny Kloudové, pro kterou turnaj skončil.“