P r a h a / C h o m u t o v - Levharti do devatenácti let na závěr kvalifikace o extraligu přetlačili Jižní Supi.
kval., 29. 5. 2022

67:71

13:16,17:16,22:17,15:22

Jižní Supi BK Levharti Chomutov

Týmy Chomutova i Jižních Supů už měly o osudu rozhodnuto, oba úvodní hrací dny své zápasy prohrály a ve vzájemné bitvě si to rozdaly pouze o třetí místo. I přesto byla motivace na obou stranách velká, o čemž svědčí vyrovnaný průběh. Levharti se první poločas drželi mírně vepředu, ale po přestávce, kterou přečkala mužstva za stavu 30:32, se více dařilo Jižním Supům. Ti skóre během třetí čtvrtiny otočili, ale úplný závěr opět patřil mladým hráčům z Podkrušnohoří, kteří na závěr ročníku těsně zvítězili.

Ohlasy trenérů

Daniel Hušek (trenér juniorů): „V posledním zápase jsme nemohli nikterak ovlivnit pořadí na postupových pozicích, a tak jsme se rozhodli odehrát utkání už pouze s našimi hráči a bez hostů z Plzně. Do utkání jsme nastoupili v osmi hráčích, což možná u soupeřů vyvolalo pocit naší odevzdanosti, avšak opak byl pravdou. Kluci zápas rozhodně nepřijeli pouze odehrát, ale vyhrát! I když jsme v zápase měli hluché pasáže, kdy se nám úplně nedařilo, například za první poločas jsme netrefili ani jednu trojku, tak jsme se nenechali zlomit a stále bojovali. Hlavně kluci, kteří doteď nedostávali tolik příležitostí během kvalifikace, odehráli dobrý zápas a ukázali, že během příští sezóny budou mít týmu co nabídnout. Černou kaňkou na utkání je zranění Ondry Kahánka, které by naštěstí podle prvních vyšetření nemělo být dlouhodobého charakteru.“