H r a d e c K r á l o v é / C h o mu t o v – Levhartice do devatenácti let zvládly souboj s pražským USK a z mistrovství České republiky si vezou bronz.
Extraliga Ž U19
závěr. turnaj – o 3. místo, 8. 5. 2022

72:64

14:15,16:13,25:20,17:16

BK Levhartice Chomutov ZVVZ USK Praha

Utkání na královéhradecké palubovce o bronz mezi Levharticemi a USK začalo vyrovnanou úvodní čtvrtinou, ze které si svěřenkyně Petra Tremla odnesly i přes předchozí vedení manko jednoho bodu. Ve druhé desetiminutovce se soupeřky přes nerozhodného skóre opakovaně přetahovaly, až se ukazatel na světelné tabuli zastavil za stavu 30:28.

Poločasová přestávka odšpuntovala nejofenzivnější část hry, v níž se chomutovské basketbalistky dostaly až do více než desetibodového vedení. To se sice ve druhé polovině dějství trochu ztenčilo, ale Levhartice už pražské USK do závěrečného klaksonu na nerozhodný výsledek nepustily a vybojovaly bronzové medaile.

Ohlasy trenérů

Petr Treml (hlavní trenér juniorek): „S USK jsme odehráli velice vyrovnané utkání, ve kterém podle mě rozhodli dva faktory. Prvním bylo rozložení minut hlavních hráček v předchozích zápasech. A druhým, byla skvělá podpora z publika – konkrétně od našeho týmu U15 a jejich fanoušků, kterým velice děkuji. Většinu zápasu jsme vedli, ale ani jednou se nám nepodařilo výrazněji bodově odskočit. V poslední čtvrtině se naše vedení pohybovalo mezi dvěma a šesti body, naštěstí jsme dokázali zachovat chladnou hlavu a utkání o bronz tak nakonec vyhrát o osm bodů. Závěrem musím zmínit výkon Valentýny Kadlecové, která náš tým nejen táhla bodově, ale hlavně svou hrou dělala z ostatních hráček hráčky lepší, a to je za mě pro týmový sport mnohem cennější než pouze body.“