O s t r a v a / C h o m u t o v - Levhartice do devatenácti let porazily ve třetím kole extraligy SBŠ Ostrava.
Extraliga Ž U19
3. kolo, 2. 10. 2021

56:64

20:10,12:17,8:20,16:17

SBŠ Ostrava BK Levhartice Chomutov

Juniorky po dvou zápasech doma vyrazily poprvé na palubovku soupeřek do daleké Ostravy, kde nezačaly vůbec dobře. První čtvrtinu v drtivé většině případů jenom jedním košem korigovaly více úspěšných pokusů hráček SBŠ, z čehož vyplynulo desetibodové vedení domácích. Ve druhé čtvrtině se Levhartice postupně dostaly na rozdíl pěti bodů.

Třetí čtvrtina vyšla svěřenkyním Petra Tremla na výbornou, jelikož inkasovaly první koš až po pěti minutách hry, kdy už však Ostrava srovnával na 33:33. Nerozhodné skóre bylo ještě párkrát, ale závěr opět vyšel chomutovským basketbalistkám, které se dostaly do sedmibodového vedení. Poslední desetiminutovku ovládly opět Levhartice, které si tak došly pro dva body.

Ohlasy trenérů

Petr Treml (hlavní trenér juniorek): „Utkání jsme nezačali dobře. V útoku jsme se báli a v obraně se dopouštěli zbytečných chyb. Ostrava se tak už během první čtvrtiny dostala rychle do vedení. Naštěstí jsme se od druhé čtvrtiny oklepaly a po zkušenosti ze zápasu s Trutnovem nás nezastavilo ani soupeřovo střídání zónových obran. Z Ostravy tak vezeme důležitou výhru, která je navíc podtržená absencí Kadlecové a Staňkové, které ve stejném čase hrály v Brně za ženy.“