P r a h a / C h o m u t o v - Do odvety série o konečné páté místo v Renomia ŽBL odjely chomutovské basketbalistky se čtyřiadvacetibodovým mankem, které na palubovce pražské Slavie nesmazaly. Domácí soubor vyhrál i po druhé, takže po výsledku 66:64 obhájily oba týmy umístění po základní části, což pro Levhartice znamená šesté místo a pokles o jednu příčku oproti předešlé sezóně.
ŽBL
o 5. místo, 2. 4. 2022

66:64

19:26, 17:11, 20:11, 10:16

BLK Slavia Praha BK Levhartice Chomutov

Severočešky nastoupily s uzdravenou Satoranskou, která první duel nehrála a druhý odšpuntovala dvěma trojkami za první tři minuty, po nichž chomutovský soubor vedl 6:4. Oba celky se následně střídaly ve vedení, ovšem závěr první části se povedl Levharticím, které vyhrály úvodních deset minut o sedm bodů.

Ve druhém hracím období se karta obrátila, ale nikoliv natolik, aby Slavia manko smazala, tudíž chomutovské hráčky hřál v poločase nejtěsnější možný náskok, jejž zařídil proměněný trestný hod Kovtun půlminuty před odchodem do šaten.

Po změně stran zvýšila chomutovské vedení trojka Bartoňové, ovšem po dvou a půl minutách druhého poločasu Slavia odskočila na rozdíl tří bodů, o což se postaraly bývalé Levhartice Aulichová a Rokošová. Do konce třetího dějství zvýšily Pražanky na 56:48 a vítězství už uhájily, přestože Levhartice dvě minuty před koncem srovnaly.

Nejlepší střelkyní zápasu se stala Levhartice Monika Satoranská s jednadvaceti body, za níž se seřadily dvě domácí osmnáctibodové hráčky Eliška Mircová a Kateřina Rokošová. „Zápas začal s téměř půlhodinovým zpožděním kvůli technickým problémům s časomírou, ale nás to nepoznamenalo a do utkání jsme vstoupili velmi dobře,“ popisoval Jozef Rešetár. „Měli jsme dobrou úspěšnost střelby, jenže Slavia postupem času přitvrdila obranu, což bylo při naší menší rotaci dost znát,“ hledal příčiny obratu.

I přes porážku nebyl slovenský kouč nespokojený. „Musím holky pochválit, protože v okleštěné sestavě bojovaly,“ reagoval. „I když se nám vrátila Satoranská, pořád nám dvě klíčové hráčky chyběly. Přesto jsme docela dlouho vedli, takže musím před nasazením děvčat smeknout,“ připomněl přetrvávající absence kapitánky Michaely Krejzové a Jordan Reynolds.

Levhartice tedy končí ročník 2021/2022 na šestém místě, což hlavní trenér podle vlastních slov bere. „Za daných možností a podmínek jsem spokojený s prací a nasazením děvčat,“ reagoval krátce po posledním střetnutí. „Přece jen jsme měli úzký kádr a během celé sezóny nám vypadávaly klíčové hráčky, což nás dost ovlivnilo,“ uzavřel Jozef Rešetár.