• EWBL 2022/2023

  • 3. místo Chance ŽBL 2022/2023


S v i t a v y / C h o m u t o v - První dubnový den zavedl chomutovské basketbalisty na palubovku svitavských Turů, kde se uskutečnil třetí duel čtvrtfinálové série druhé nejvyšší soutěže mužů. Levharti v ní prohrávali 0:2 na zápasy, takže odvraceli konec sezóny, který však po výsledku 90:76 z pohledu domácích skutečně nastal.
Skupina D 7.-12. místo
ČF3, 1. 4. 2022

90:76

28:21, 20:17, 19:20, 23:18

BK Tuři Svitavy BK Levharti Chomutov

Reportáž

Levharti sice otevřeli střelecký účet zápasu díky trojce Houšky, jenže Tuři záhy odpověděli stejnou mincí zásluhou Slezáka. Chomutovští si udržovali nepatrné vedení až do poloviny zahajovací čtvrtiny, jenže od stavu 14:11 ze svého pohledu dvě minuty nedali koš, což umožnilo domácím obrat, po němž už Svitavští vedení nepustili.

Po prvním klaksonu hřál Východočechy sedmibodový náskok, který do poločasu narostl na deset bodů, i když se v průběhu druhé části pohyboval i na vyšších číslech. Po změně stran svěřenci Radka Holuši stáhli manko za deset minut o jeden bod, závěrečné dějství však opět prohráli.

Nejlepším střelcem utkání se stal s pětadvaceti body chomutovský Luboš Stria, za nímž vznikla na straně Levhartů desetibodová mezera, než následoval Jakub Houška (14). Za Svitavy se nejčastěji prosazoval opět Pavel Slezák (19), který tentokrát nedosáhl tak vysoko, o pět bodů méně zaznamenal Jakub Jokl.

„Boj o návrat série do Chomutova se nám bohužel nezadařil, takže nám končí sezóna,“ mrzelo Radka Holušu. „Zápas vypadal v podstatě jako přes kopírák ve srovnání s těmi předchozími. V jedné sekvenci nám Svitavy odskočily do zhruba desetibodového vedení, které si potom zkušeně hlídaly,“ ohlížel se za třetím čtvrtfinále.

Manko Levhartů kolem dvouciferného čísla oscilovalo, každé chomutovské přiblížení však Tuři rychle zarazili. „Chyběla možná i trocha štěstí nebo střelecké pohody, abychom zápas dostali do vyrovnané koncovky jako ve druhém čtvrtfinále u nás. Domácí na naše snížení vždycky odpověděli a často střelou z dálky,“ pravil šéf realizačního týmu.

Radek Holuša také ocenil sílu soupeře a kvitoval, že jeho tým ani v jednom utkání vyloženě nepropadl. „Výsledek 3:0 vypadá jednoznačně, ale jsme rádi, že samotné zápasy byly vyrovnané,“ těšilo jen s tím, že mužstvo potřebovalo bodovou injekci i od dalších hráčů. „Bohužel dávali nejvíc bodů stále ti samí kluci. Vím, že v dalších to je, ale bohužel nikdo nevyskočil, což nás trápilo v podstatě celou sezónu,“ pronesl hlavní kouče Levhartů.

Ten považuje ročník i přes rychlé vypadnutí ve čtvrtfinále za úspěšný. „Když jsme na tom v prosinci nebyly dobře výsledkově ani zdravotně, dali jsme si předsevzetí, že chceme do play-off, což se povedlo,“ připomněl zdravotní lapálie a lepení sestavy. „Teď jsme narazili na tým, který patří do TOP 3 soutěže. Ze nejlepší považujeme Slavii, Písek a Svitavy jsou na zhruba stejné úrovni za Slavií,“ doplnil jedním dechem.

Radka Holušu nyní spolu s vedením klubu čeká práce na sestavování kádru na příští prvoligový ročník. „Budeme řešit hráčské změny a nejbližší budoucnost napoví, jak bude náš tým vypadat v příští sezóně,“ uzavřel trenér mužů, který podle všeho nebude mít na každé utkání k dispozici Luboše Striu, jenž bude podle vyjádření manažera klubu Petra Drobného pro MF Dnes připravený pomoci „jen“ při velkých problémech se sestavou.

Sestava BK Tuři Svitavy:

Jurka, Baťa, Hlobil, Svojanovský, Novák, L. Jokl, J. Jokl, Petric, Jansa, Prokop, Slezák

Sestava BK Levharti Chomutov :

Písařík, Dolanský, Hartman, Jiřiček, Landa, Dušek, Houška, Kovář, Boyko, Stria

Aktuální zápasy