• EWBL 2022/2023

  • 3. místo Chance ŽBL 2022/2023


C h o m u t o v - Po jediném dni odpočinku se čtvrtfinálová série první ligy přesunula z Pardubického kraje pod vrcholky Krušných hor. Chomutovští basketbalisté chtěli v domovské Městské sportovní hale srovnat krok se Svitavami, které loni hrály nejvyšší soutěž. Dvě minuty před koncem svítila na ukazateli remíza, jenže Tuři měli poté přesnější ruku a po výsledku 85:73 se ujali vedení 2:0 na zápasy.
Skupina D 7.-12. místo
ČF2, 27. 3. 2022

73:85

19:18, 14:19, 19:25, 21:23

BK Levharti Chomutov BK Tuři Svitavy

Reportáž

Východočeši v úvodu duelu dvakrát těsně vedli, ovšem v polovině třetí minuty převzali otěže skóre Levharti, kteří několikrát vedli o pět bodů, ale nakonec vyhráli zahajovací čtvrtinu jen o bod díky Houškovým dvěma trestným hodům.

Ve druhé části Svitavští záhy otočili a dovolili Chomutovským maximálně vyrovnat. Výsledkem byl poločasový čtyřbodový náskok Turů, jenž po změně stran narostl až deset bodů. Ve čtvrté části však Levharti ukázali velkou bojovnost, takže dvě a čtvrt minuty svítila na ukazateli remíza 71:71. Jenže závěr vyhráli hosté 14:2, což je nasměrovalo ke druhému vítězství v sérii.

Nejvýrazněji k němu přispěl čtyřiatřicetibodový Pavel Slezák, jehož doplnil osmnácti body Tomáš Jansa. Na chomutovské straně se nejvíc činil dvaadvacetibodový Luboš Stria, na dvouciferný zápis se dostali ještě Jan Jiřiček (15) a Nestor Boyko (14). „Jednoznačně převládá zklamání, protože jsme byli blízko vyrovnání série,“ nezastíral bezprostředně po utkání Radek Holuša.

„Před koncem jsme vyrovnali, ale asi nám tentokrát chyběla i trocha štěstí, abychom takhle silného soupeře porazili,“ pokračoval. „Bohužel jsme v prvním poločase nedali několik otevřených střel, přesto jsme díky bojovnosti drželi krok,“ doplnil ještě s tím, že klíčovým mužem byl hostující Pavel Slezák.

Chomutovští znovu neprohráli výrazně, o to víc porážka po vyrovnaném průběhu, kdy Severočeši několikrát i vedli, mrzí. „Věděli jsme, že máme šanci doma, pokud chceme Svitavy porazit. Bohužel se nám to nepovedlo, ale rozhodně nepojedeme třetí zápas odevzdat. Hrozně bych si přál, abychom v neděli ještě hráli doma a prodloužili si sezónu,“ burcoval hlavní kouč Levhartů směrem k třetí bitvě.

V ní očekává šéf realizačního týmu podobně vyrovnaný průběh jako v obou dosavadních kláních. „Myslím, že máme dost zkušený tým, abychom se i z druhé porážky oklepali a předvedli dobrý výkon,“ pravil Radek Holuša. „Teď jsme to zvládli během dvou dnů, i když jsme nakonec prohráli, což k basketu taky patří. Důležité je, že kluci se o to chtějí poprat, protože to pro některé můžou být poslední zápasy kariéry,“ uzavřel jedním dechem.

Sestava BK Levharti Chomutov :

Jiřiček, Landa, Dušek, Boyko, Stria, Písařík, Bobek, Dolanský, Houška, Hartman, Valenta

Sestava BK Tuři Svitavy:

Hlobil, Svojanovský, J. Jokl, Petric, Slezák, Jurka, Baťa, Novák, Jansa, L. Jokl

Aktuální zápasy