• EWBL 2022/2023

  • 3. místo Chance ŽBL 2022/2023


P a r d u b i c e / C h o m u t o v - Také ke třetímu duelu prvoligové skupiny o sedmé až dvanácté místo vyrazili chomutovští basketbalisté na palubovku soupeře a potřetí se vydali na cestu domů s výhrou. Svěřenci Radka Holuši tentokrát uspěli v Pardubicích, kde po výsledku 85:75 ze svého pohledu navázali na vítězství z Olomouce a Brna, čímž se zase o krůček přiblížili postupu do play-off.
Skupina D 7.-12. místo
6. kolo nadstavby, 24. 2. 2022

75:85

28:27, 18:12, 7:22, 22:24

BK VIVIDBOOKS Pardubice BK Levharti Chomutov

Reportáž

Na startu zápasu táhl Levharty bodově Landa, jenž trojkou v první minutě zareagoval na koš Východočechů a následně poslal svůj tým dvěma body do těsného vedení, které si Chomutovští udržovali až do závěru úvodní části. V koncovce musel srovnávat trojkou Dolanský a Pardubice nakonec zahajovací čtvrtinu vyhrály díky koši Dvořáka několik vteřin před klaksonem.

Na první body druhého dějství se čekalo téměř dvě minuty, než Dolanský trojkou převážil skóre na chomutovskou stranu. Jenže posledních pět minut prvního poločasu patřilo Pardubicím, které otočily a postupně si vypracovaly sedmibodový náskok. Ten se však po změně stran rozplynul, neboť Levharti vyhráli třetí čtvrtinu patnáctibodovým rozdílem, takže po ní vedli o osm bodů.

Svěřenci Radka Holuši už si vítězství vzít nenechali. Nejvíce k němu přispělo třiadvacet bodů Luboše Strii, další jedenáct bodů zapsal Robert Landa a bodovali i další chomutovští hráči s výjimkou Jana Hartmana. Za domácí se nejvíc činil osmnáctibodový Matěj Burda, další tři východočeští hráči zakončili utkání s dvouciferným bodovým kontem.

„Čekal nás další důležitý zápas, do kterého Pardubice nastoupily v kompletním složení včetně několika hráčů hostujících z nejvyšší soutěže, což bylo znát zejména v prvním poločase,“ konstatoval Radek Holuša. „Zejména Matěj Burda tvořil hru domácích a byl bodový. Náš výkon byl dobrý, ale bohužel jsme v poločase prohrávali,“ rekapituloval jedním dechem.

Vstup do druhého poločasu se Levhartům povedl, ve třetí čtvrtině udělali klíčový krok k důležité výhře. „Trochu jsme využili toho, že rozhodčí hru docela pouštěli, takže jsme ještě přidali na agresivitě a začali jsme lépe bránit s tím, že zóna nám tentokrát nefungovala, takže jsme ji ve druhém poločase úplně vypustili,“ popsal chomutovský trenér hlavní aspekty, které dovedly jeho tým k úspěchu.

Radek Holuša následně připustil, že prohraný první poločas paradoxně týmu pomohl. „Nehrozilo uspokojení, naopak kluci se zdravě naštvali a ještě zvýšili obrátky,“ vysvětloval. „Teď se těšíme na domácí zápasy, ve kterých to máme ve svých rukách, což doufám, že přiláká i lidi, kteří už budou moct přijít bez omezení,“ přál si šéf realizačního týmu.

První muž střídačky však zároveň varoval před usnutím na vavřínech. „Celá nadstavba je pro nás v podstatě takové předkolo play-off, které jsme dobře rozehráli, ale musíme získanou pozici potvrdit,“ burcoval Radek Holuša po výhře na východě Čech. „Potřebujeme pokračovat v současných výkonech, takže je důležité, abychom hlavně zůstali zdraví. Věřím, že si náš cíl, ke kterému jsme nakročili, splníme,“ uzavřel posléze.

Sestava BK VIVIDBOOKS Pardubice:

Janů, Burda, Svojanovský, Tkadlec, Kalný, Mrázek, Dvořák, Vlček, Rolenc, Novák

Sestava BK Levharti Chomutov :

Hartman, Jiřiček, Landa, Boyko, Stria, Písařík, Bobek, Dolanský, Dušek, Houška, Kovář

BOX SCORE

# Hráč 2B 3B TH B
1 Luboš Stria 4/9 4/8 3/4 23
2 Robert Landa 4/11 1/3 0/0 11
3 Jakub Houška 1/1 0/1 7/8 9
4 Vladimír Dolanský 0/1 2/2 3/6 9
5 Arash Dušek 3/4 0/1 2/4 8
6 Nestor Boyko 3/3 0/3 2/2 8
7 Jan Jiřiček 1/1 1/3 1/2 6
8 Ondřej Kovář 2/4 0/1 1/2 5
9 Lukáš Bobek 0/0 1/1 0/0 3
10 Jonáš Písařík 0/0 1/1 0/0 3
11 Jan Hartman 0/0 0/0 0/0 0

Aktuální zápasy