C h o m u t o v - Potřetí během šesti dnů vyrazili Levharti znovu do akce a byla z toho třetí výhra. V rámci 11. kola prvoligové skupiny Západ hostili na palubovce domovské Městské sportovní poslední Vyšehrad. Po ligovém úspěchu v Pelhřimově a pohárovém postupu přes děčínské béčko nastříleli svěřenci Radka Holuši i potřetí během zmíněné série přes sto bodů. Po výsledku 101:61 si připsali sedmé vítězství do prvoligové tabulky.
1. liga - západ 2021/2022
11. kolo, 26. 11. 2021

101:61

21:16, 26:18, 34:12, 20:15

BK Levharti Chomutov Sokol Vyšehrad

Jako první se prosadili Pražané, kteří odpověděli i na chomutovské vyrovnání znovu zásluhou Škvařila. Levharti poprvé vedli po necelých třech minutách hry a třech bodech Duška, který proměnil trestný hod a střelu z pole. V dalším průběhu už Severočeši soupeře před sebe nepustili, Sokol jen vyrovnal krátce před polovinou zahajovací čtvrtiny.

Po deseti minutách hry hřál družinu kapitána Houšky pětibodový náskok, v poločase činil rozdíl mezi oběma týmy třináct bodů. Po změně stran se mezera mezi oběma celky začala víc a víc rozšiřovat, až se po třech čtvrtinách zastavila na pětadvaceti bodech.

Na konečné výhře o čtyřicet bodů se výrazně podílelo šest hráčů s dvouciferným střeleckým zápisem. Na čtrnácti bodech zakončili duel Luboš Stria s Janem Jiříčkem, jen o bod méně zapsal Jakub Seifert. „Po dvou výhrách jsme chtěli opět praktikovat agresivní hru jako v poháru v Děčíně,“ naznačil Radek Holuša část taktického plánu.

Dalším záměrem byla opět větší minutáž pro mladé hráče, kteří doposud nedostávali tolik prostoru, a juniory. „Přijel soupeř, který zatím vyhrál jen jednou, proto jsme chtěli klukům dát zase více minut,“ uvedl hlavní kouč s tím, že pochvalu si zaslouží Jakub Seifert, jehož konto čítalo před utkáním sedm bodů.

Vyšehradu nasázelo dvaadvacetileté křídlo téměř dvakrát tolik – třináct. „Když vezmu i pohár, tak poslední dva zápasy se mu opravdu povedly. Byl aktivní. Pokud na to naváže, může se zařadit do výraznější rotace i ve vyrovnanějších zápasech,“ konstatoval šéf realizačního týmu, který žehral na střelbu trojek.

Levharti proměnili jen dva pokusy z pětadvaceti, vyšehradská bilance byla sedm trojek z devětadvaceti pokusů. „Nepadalo nám to tam, ale věřím, že jsme si to vybrali v zápase, kdy jsme to až tolik nepotřebovali, a zlomíme to v příštím týdnu, kdy nás čekají tři těžké zápasy,“ přál si Radek Holuša.

Jediné úspěšné střely z dlouhé vzdálenosti zapsali Arash Dušek a Radek Valenta. „Tradiční střelci se netrefovali,“ zmínil Nestora Boyka a Luboše Striu, aniž by z toho vyvozoval nějaké důsledky, protože výpadek podle něj přišel v utkání, kdy tým pomoc trojkami až tolik nepotřeboval. „Někdy se to tak zkrátka sejde,“ pokrčil rameny. „O poločase jsem kluky nabádal, aby nepřestávali střílet,“ okomentoval nulu na kontě trojek po dvaceti minutách hry.

Radek Holuša zároveň neustále apeloval na své svěřence, aby nepolevovali v nasazení. „Když přijede slabší soupeř, musíme na něj neustále tlačit. Vyšehrad definitivně zlomili až ve třetí čtvrtině, což mělo přijít dřív,“ přemítal.

Levharty čeká v úterý 30. listopadu ligová dohrávka s Litoměřicemi, o den později přivítají ve třetím kolem Českého poháru doma Písek a sérii tří utkání ve čtyřech dnech završí na palubovce Sokola Pražský. „Bude to náročné, ale chceme uspět,“ hlásil první muž střídačky jednoznačně. „Snad nám domácí zápasy neseberou příliš sil, protože Pavel Budínský se už na nás určitě těší,“ doufal s úsměvem.

V chomutovském kádru figuruje řada zkušených borců, takže trenér hodlá minuty rozdělovat velmi uvážlivě. „Mám v hlavě nějaký plán sestav na všechny tři zápasy, ale uvidíme, jak na tom budeme po tom prvním,“ nastínil Radek Holuša. „S Vyšehradem odpočívali Sertič s Bobkem, protože v úterý mají junioři dohrávku, takže s námi nebudou. Pak se uvidí,“ opakoval závěrem.