• EWBL 2022/2023

  • 3. místo Chance ŽBL 2022/2023


P r a h a / C h o m u t o v - Druhý listopadový pátek zavedl chomutovské basketbalisty v rámci devátého kola prvoligové skupiny Západ do hlavního města. Na palubovce pražské Slavie chtěli svěřenci Radka Holuši zastavit dvouzápasovou sérii porážek, jenže vedoucímu týmu soutěže, který zatím prohrál jen jednou, podlehli. V Edenu se radovali domácí po výsledku 111:83, takže Levharti zapsali třetí nezdar se sto a více obdrženými body.
1. liga - západ 2021/2022
9. kolo, 12. 11. 2021

111:83

28:22, 34:17, 20:16, 29:28

SK Slavia Praha BK Levharti Chomutov

Reportáž

Chomutovští vyrazili na Slavii bez kapitána Jakuba Houšky, ale po minutě hry vedli 3:0 zásluhou Nestora Boyka, který zaznamenal všech šest prvních bodů týmu. Pražané sice srovnali, jenže pak přišly chvíle Jana Jiříčka a jeho dvě trojky, takže Slavia poprvé vedla až na začátku páté minuty.

Levharti odpověděli mimo jiné dvěma trojkami Luboše Striy, ale soubor Pavla Beneše nakonec úvodní dějství vyhrál o šest bodů a vedení už nepustil. Naopak do poločasu slávisté náskok ještě navýšili o dalších sedmnáct bodů. I po změně stran domácí odskakovali víc a víc, nejvyrovnanější byla závěrečná čtvrtina, kterou Chomutovští prohráli o jediný bod.

Ani třináct trojek na přerušení série porážek nestačilo, neboť Slavia se z dlouhé vzdálenosti prosadila čtrnáctkrát. Na straně Pražanů se hned sedm hráčů dostalo na dvouciferný počet bodů, nejvíce jich dal Američan Jalen Bradley (21) následovaný krajanem Addisonem Parkem, Matějem Bernáthem a Radkem Pumprlou s patnácti body.

Z družiny Radka Holuši se nejvíc dařilo již zmíněným Nestoru Boykovi, který se díky šestadvaceti bodům, stal nejlepším střelcem zápasu, a Janu Jiříčkovi se sedmnácti body. „Narazili jsme na soupeře, který má ambice postoupit a já osobně ho vidí minimálně v semifinále,“ konstatoval hlavní kouč. „Jejich ústředními hráči jsou dva Američané, kteří jsou šikovní a tvoří jim hru. Těžko se brání, což nám dělalo problémy celý zápas,“ zmínil Bradleyho s Parkem.

Prvního muže realizačního týmu potěšila střelba z dálky v úvodní čtvrtině i během celého utkání. „Po dlouhé době jsme měli střelecky dobrý zápas, bohužel se soupeřem jsme drželi krok jen v první čtvrtině, pak nám domácí odskočili,“ litoval. „Možná se projevilo, že jsme protočili sestavu, v níž nám chyběl kapitán Jakub Houška a na poslední chvíli vypadl kvůli karanténě i Filip Sertič,“ uvedl Radek Holuša, který zopakoval i další absence z předešlých zápasů.

První minuty mezi seniory tak zapsal osmnáctiletý Radek Valenta. „V nominaci k utkání byl počtvrté, ale poprvé dostal i nějaké minuty. Zapsal dva body a chtěl bych ho pochválit stejně jako Filipa Morávka po minulém utkání,“ pravil šéf střídačky. „Věřím, že kluky budeme využívat stále víc a stanou se pevnou součástí sestavy. Je to jen o nich,“ připojil ještě.

I přes velkou poločasovou ztrátu byl trenér se vstupem do druhého poločasu spokojený. „O přestávce jsme si něco řekli a změnili i taktiku. Chtěli jsme být agresivnější, proto jsme víc točili sestavu. Sice jsme třetí čtvrtinu dohrávali s nižší sestavou, ale stáhli jsme manko jen na dvacet bodů, což dávalo určitou naději,“ ohlížel se. „Jenže se projevila zkušenost a kvalita Slavie, která už si zbytek zápasu pohlídala a blíž nás nepustila,“ přidal.

Radek Holuša viděl odpovídající nasazení a vyzdvihl především úspěšnost střelby. „Čtyřiačtyřicet procent za tři body je velmi dobré číslo, které bychom potřebovali i v dalších zápasech. Pomoct si střelbou z dálky, aby se ulevilo pivotům,“ uzavřel s odkazem na úspěšnost Nestora Boyka, Vladimíra Dolanského nebo Luboše Striy.

Sestava SK Slavia Praha:

Bradley, P. Pumprla, Nehyba, Park, Bernáth, Novotný, R. Pumprla, Nekolný, Jelínek, Olejník

Sestava BK Levharti Chomutov :

Jiříček, Landa, Dušek, Boyko, Stria, Písařík, Bobek, V. Dolanský, Kovář, Valenta

BOX SCORE

# Hráč 2B 3B TH B
1 Nestor Boyko 4/9 5/9 3/4 26
2 Jan Jiřiček 5/8 2/6 1/1 17
3 Luboš Stria 0/2 3/5 3/4 12
4 Vladimír Dolanský 0/0 3/5 1/2 10
5 Robert Landa 3/3 0/0 0/0 6
6 Ondřej Kovář 2/4 0/0 0/0 4
7 Lukáš Bobek 1/1 0/1 2/2 4
8 Radek Valenta 0/0 0/2 2/2 2
9 Jonáš Písařík 1/2 0/1 0/0 2
10 Arash Dušek 0/4 0/0 0/0 0

Aktuální zápasy