• EWBL 2022/2023

  • 3. místo Chance ŽBL 2022/2023

This text will be replaced

C h o m u t ov - Necelý týden po prvním nezdaru sezóny hostili Levharti na palubovce domovské Městské sportovní haly nymburského soupeře Basketbal Polabí, s níž na začátku druhého poločasu vedli o devět bodů, ale nakonec rok staré vítězství nezopakovali, když podruhé za sebou dostali sto a víc bodů. Po výsledku 75:100 zapsala družina Radka Holuši druhou porážku v řadě.
1. liga - západ 2021/2022
8. kolo, 5. 11. 2021

75:100

21:22, 22:18, 15:36, 17:24

BK Levharti Chomutov Basketbal Polabí

Reportáž

Chomutovští se museli obejít bez dalších dvou zraněných členů základní sestavy, pro střetnutí nebyli k dispozici Arash Dušek a Vladimír Dolanský, kteří doposud ani jednou nechyběli. V úvodu měli přesnější mušku hostující hráči, jelikož minuli až čtvrtou střelu a i díky tomu si vypracovali šestibodový náskok.

Levharti poprvé vedli po polovině úvodní čtvrtiny, když Stria proměnil trojku. Poté se oba týmy vystřídaly ve vedení, ale zahajovací část hry nakonec uzmuli Středočeši 22:21. Podobný scénář se opakoval rovněž ve druhém pokračování. Družina Jana Košaře nejprve vedla o pět bodů, aby po přelomu čtvrtiny ztrácela i šest bodů. V poločase nakonec svítilo na ukazateli skóre 43:40 z pohledu Levhartů.

Ti za necelé dvě minuty po návratu ze šaten navýšili náskok na devět bodů, jenže pak převzali otěže zápasu hráči Basketbalu Polabí. Chomutovští se téměř čtyři minuty netrefili, takže hosté vývoj otočili a po třetím klaksonu byli o osmnáct bodů vpředu.

Levhartům se postupně vyfaulovali zkušení Jiříček, Landa a Houška, což jim definitivně zhatilo plány na obrat. Porážce nezabránilo ani pětadvacet bodů, které zaznamenal Luboš Stria. Na druhé straně totiž řádili Filip Kábrt s třiatřiceti body a František Rylich, jenž si připsal dvacet šest bodů. „Bohužel jsme podali ostudný výkon,“ neschovával se Radek Holuša za absence pěti členů základní sestavy. „Máme sice zraněné hráče, ale to nemůže omluvit výkon, jaký jsme předvedli. Leží na nás deka, ze které se musíme rychle otřepat,“ doplnil ještě.

Šéf střídačky byl po skončení utkání hodně kritický, poukazoval na řadu nedostatků. „Výkony některých hráčů jsou neakceptovatelné a budeme to muset řešit, pokud se to bude opakovat i nadále,“ pálil ostrými. „Musíme si uvědomit, že jsme Levharti a jako Levharti bychom měli bojovat,“ přidal ještě a znovu opakoval podobná slova jako po předchozích duelech, byť byly povětšinou vítězné.

„Někteří hráči nejsou důrazní. Chybí jim agresivita do koše i v obraně. Už nás za to potrestal Písek a další těžcí soupeři přijdou. Tentokrát jsme prohráli i kvůli tomu, že se užíráme tím, že se nám nedaří. Nezklidníme hlavy, i když k tomu hráče nabádáme,“ popisoval. „Pořád čekáme na povedený výkon, který by nás psychicky zvedl,“ přibližoval Radek Holuša.

Za jeden z klíčových faktorů považoval hlavní kouč mužů rychlé protiútoky soupeře. „Návrat do obrany nám dělal problémy, přestože jsme už v první čtvrtině změnili hru, abychom nebyli tolik agresivní na soupeřově polovině. Chtěli jsme po hráčích, aby se zatáhli, ale stejně jsme dostali čtyřicet bodů po brejcích,“ kroutil hlavou. „Musíme si to zanalyzovat u videa, aby se to už neopakovalo,“ naznačil další postup.

Zatímco na straně Basketbalu Polabí se na dvouciferné body dostali čtyři hráči, u Levhartů byli jen dva. „Bohužel nemůžeme zápas odtáhnout ve čtyřech pěti lidech,“ uvědomoval si. „Pořád bodují v podstatě ti samí zkušení hráči, ke kterým se přidává Nestor Boyko, jemuž to tentokrát nevyšlo,“ zmínil jen tři body dosavadního střeleckého lídra týmu. „Leželo to tak na Lubošovi Striovi, ale chyběla mu podpora dalších hráčů,“ připojil.

Za asi jediný světlý moment označil první muž realizačního týmu Levhartů výkon sedmnáctiletého Filipa Morávka, jenž trefil obě trojky a minul jen jednu střelu z pole, díky čemuž zapsal osm bodů. „Přesně tohle bych si představoval od některých zkušenějších mladých hráčů,“ uvedl Radek Holuša. „Filip Morávek nastoupil podruhé a za nějakých dvacet minut má na kontě jako junior patnáct bodů, což někteří mladí hráči už nepatřící mezi juniory nedali ani za šest utkání. Bohužel ani nestřílí a nejsou hladoví po bodech,“ srovnával. „Filip zatím nemůže hrát kolem třiceti minut, protože tohle je seniorský basketbal. Když na něj muži dupnou, můžou přijít problémy, což bylo vidět i v tomto zápase,“ uzavřel zmínkou pasáže, kdy mladičký rozehrávač dvakrát v rychlém sledu přišel o míč a střídal.

Sestava BK Levharti Chomutov :

Písařík, Seifert, Bobek, Jiříček, Landa, Morávek, Houška, Sertič, Kovář, Boyko, Stria

Sestava Basketbal Polabí:

Vacek, Studnický, Kořínek, Kotil, Kábrt, Merta, D. Novák, Rylich, Ouředník

BOX SCORE

# Hráč 2B 3B TH B
1 Luboš Stria 5/10 3/7 6/7 25
2 Jakub Houška 5/7 0/1 6/7 16
3 Robert Landa 3/5 0/0 3/6 9
4 Filip Morávek 1/2 2/2 0/0 8
5 Ondřej Kovář 2/2 0/0 1/2 5
6 Lukáš Bobek 2/2 0/1 0/0 4
7 Nestor Boyko 0/4 0/6 3/4 3
8 Jan Jiřiček 0/3 0/3 3/4 3
9 Filip Sertič 1/3 0/1 0/3 2
10 Jonáš Písařík 0/0 0/4 0/0 0
11 Jakub Seifert 0/1 0/0 0/0 0

Související fotogalerie

Aktuální zápasy