• EWBL 2022/2023

  • 3. místo Chance ŽBL 2022/2023


P í s e k / C h o m u t o v - Píše se 27. duben 2018, kdy Levharti končí Severočeskou ligu porážkou v Lounech. Před další sezónou přebírá tým Radek Holuša a přichází například Jakub Houška, Luboš Stria nebo Jan Jiříček. Mužstvo nastartuje úchvatnou sérii, jež se nakonec zastavila na 54 výhrách v ligových duelech. Muži narazili téměř přesně po třech a půl letech, když prohráli v sedmém kole první ligy na palubovce Písku 78:107.
1. liga - západ 2021/2022
7. kolo, 31. 10. 2021

107:78

29:13, 33:18, 34:21, 11:26

Sokol Písek Sršni BK Levharti Chomutov

Reportáž

Levharti dali první koš až po téměř třech minutách hry v době, kdy už prohrávali o osm bodů. Ani to však nezabránilo Chomutovským, aby těsně po polovině zahajovacího dějství díky Jiříčkově trojce otočili skóre o jediný bod ve svůj prospěch na 13:12.

Jenže to bylo ze strany Severočechů v prvních deseti minutách vše, takže během první krátké přestávky vedli Jihočeši o šestnáct bodů. Do poločasu Písek svůj náskok navýšil o dalších patnáct bodů, takže ho hřálo jednatřicetibodové vedení. Po změně stran se obraz hry změnil jen nepatrně, domácí vyhráli i třetí čtvrtinu.

Až v závěrečném dějství Levharti výsledek přece jen zkorigovali, ovšem první porážce pod vedením kouče Radka Holuši už nezabránili. „Hráli jsme na půdě jednoho z favoritů soutěže, o kterém víme, že má dlouhodobě silný mančaft,“ popisoval hlavní trenér krátce po skončení utkání. „Připravovali jsme se zejména na Svobodu, Sýkoru a Šlechtu, kteří bohužel přesně ukázali svou sílu. Povedlo se jim, na co sáhli,“ zmínil domácí opory, jež nastřílely stejně bodů jako celý jeho tým dohromady.

Nejvíce se činil sedmatřicetibodový Petr Šlechta, jehož následovali Vojtěch Sýkora a Martin Svoboda oba s jednadvaceti body. Na chomutovské straně se na dvacet bodů dostal pouze Nestor Boyko, za nímž skončili ve střelecké listině třináctibodový Luboš Stria a desetibodový Jakub Houška. „Domácím hodně pomohli diváci, kteří vytvořili velmi dobrou atmosféru, což Písek hodně nažhavilo a vydrželo mu to celých čtyřicet minut,“ ohlížel se šéf střídačky.

Radka Holušu první porážka po více než třech letech mrzela, byť podle vlastních slov očekával hodně těžký zápas. „Bohužel jsme nepodali optimální výkon, což ještě umocnilo, že soupeř předvedl až nadstandardní výkon,“ chválil Písecké a jedním dechem žehral na negativa ve hře vlastního souboru.

„Máme problém s hrou do vnitřního území. Dlouhodobě nabádám hráče, aby byli agresivnější do zakončení. To je slabina, na které musíme pořádně zapracovat,“ uvědomoval si. „Máme starší pivoty, kteří potřebují pomoc zejména mladších, aby jim agresivním pojetím do koše vytvářeli prostor, nebo se sami dostávali do zakončení,“ rozvinul první muž realizačního týmu myšlenku.

Následně poukázal Radek Holuša na rozdíl především v četnosti střelby. „Jejich nejlepší hráči mají dvacet střel za zápas, zatímco řada našich hráčů má dlouhodobě jednu dvě střely za utkání, což je strašně málo,“ srovnával.

Hlavní kouč věří, že první porážka po dlouhé době mužstvo nepoloží. „Čeká nás náročný program se silnými soupeři včetně poháru. Navíc máme nově několik zraněných hlavně mezi mladými, proto jsme v Písku točili jen deset hráčů, ale máme natolik zkušené mužstvo, že věřím, že se z porážky oklepeme a zvládneme už páteční domácí zápas, abychom se vrátili na vítěznou vlnu,“ uzavřel Radek Holuša připomínkou souboje s nymburským Basketbalem Polabí.

Sestava Sokol Písek Sršni:

Mikolášek, Hejl, Šlechta, Chvála, Sýkora, Špičák, Englický, Mach, Pytelka, M. Svoboda, J. Svoboda, Šurý

Sestava BK Levharti Chomutov :

Seifert, Bobek, V. Dolanský, Jiříček, Landa, Dušek, Houška, Kovář, Boyko, Stria

BOX SCORE

# Hráč 2B 3B TH B
1 Nestor Boyko 4/8 4/8 0/0 20
2 Luboš Stria 1/5 1/5 8/8 13
3 Jakub Houška 4/5 0/0 2/2 10
4 Robert Landa 3/3 0/1 3/4 9
5 Arash Dušek 3/6 1/1 0/0 9
6 Jan Jiřiček 1/3 1/2 0/0 5
7 Vladimír Dolanský 1/2 1/2 0/1 5
8 Lukáš Bobek 1/4 1/1 0/0 5
9 Ondřej Kovář 1/3 0/0 0/2 2
10 Jakub Seifert 0/0 0/1 0/0 0

Aktuální zápasy