C h o m u t o v - Ve čtvrtém kole první basketbalové ligy se Levharti představili podruhé za sebou na palubovce domovské Městské sportovní haly, kde hostili B-tým USK Praha. Svěřenci Radka Holuši potřetí v sezóně změřili síly s pražským soupeřem, nad nímž vedli v poločase o patnáct bodů, ale v závěru se museli mít hodně na pozoru, aby hosté nesrovnali. Chomutovští nakonec vítězství udrželi a po výsledku 75:72 navlékli v úvodu sezóny čtvrtý korálek na úspěšnou šňůru.
1. liga - západ
4. kolo, 8. 10. 2021

75:72

16:15, 23:9, 17:26, 19:22

BK Levharti Chomutov USK Praha B

Reportáž

Na první koš zápasu se čekalo téměř dvě minuty, než se prosadil domácí Boyko. Rychlou trojkovou odpověď Pražanů připravil Palas, načež se oba týmy střídaly ve vedení. Hosté sice v průběhu zahajovací čtvrtiny odskočili až o pět bodů, jenže po prvních deseti minutách hřál jednobodový náskok Levharty.

Ti se od startu druhého hracího období postupně vzdalovali protivníkovi z hlavního města, s nímž změřili síly poprvé v historii, aby v poločase činil rozdíl mezi oběma mužstvy patnáct bodů ve prospěch Chomutovských.

Po změně stran si však Severočeši vybrali slabší chvilku, když během šesti minut zapsali jen čtyři body, což dalo svěřencům hostujícího kouče Petra Jachana příležitost vrátit se do hry. Po třiceti minutách se levhartí náskok smrkl na šest bodů a ztenčil se i v závěrečné čtvrtině.

Deset vteřin před koncem normální hrací body proměnil Stria pouze jeden trestný hod, ale USK Praha kýženou trojkou nevyrovnal, tudíž Levharti prodloužili sérii neporazitelnosti od startu základní části na čtyři kola. Hned čtyři členové družiny kouče Holuši se přehoupli přes deset bodů, nejvíc jich zaznamenali šestnáctibodový Luboš Stria a čtrnáctibodový Vladimír Dolanský. Na druhé straně řádil především osmadvacetibodový Ondřej Švec, jehož doplnili třináctibodoví Matěj Šafařík a Dalibor Vlk.

„Znovu jsme narazili na soupeře z Prahy, který předváděl s mladými hráči podobný styl jako Sokol Pražský, což nám opět dělalo problémy,“ pravil bezprostředně po skončení duelu Radek Holuša. „Po první čtvrtině jsme se s tím ale srovnali a odskočili na rozdíl patnácti bodů,“ doplnil jedním dechem.

Po pauze však jeho družina nadějný náskok téměř prohospodařila. „Přišlo fatální uspokojení, přestože jsme hráče upozorňovali, že nic není hotové,“ kroutil hlavní kouč nechápavě hlavou. „USK toho využilo a dotáhlo výsledek, takže jsem musel opět stáhnout sestavu a hrát bohužel v podstatě jen zkušené kluky,“ litoval.

Mladí si podle jeho vlastních slov vyšší minutáž nevysloužili. „Mrzí mě, že mladí kluci dostávají celkem dost prostoru a někteří takovou šanci nevyužívají. Pokud se u nich něco nezmění, půjde jejich minutáž dolů,“ vzkazoval na dálku už se čtyřmi výhrami v řadě.

„Je důležité říct, že herně se nám úplně nedaří, o to víc si ceníme čtyř výher v řadě,“ pronesl. „Potřebovali bychom zápas, kdy nám tam všechno padne a kdy se budeme basketbalem daleko víc bavit,“ přál si šéf realizačního týmu mužského áčka. „Možná sami od sebe očekáváme víc, než předvádíme. Možná si tlak na sebe vytváříme sami, aby byla dobrá i naše hra a ne jen výsledky,“ přemítal následně.

„Možná jsme si v posledních letech zvykli vyhrávat zápasy velkým rozdílem a ono už to tak nebude. Mentálně se musíme připravovat hlavně na vyrovnané zápasy a radovat se z podobných výher, i když se nám herně nedaří,“ uzavřel Radek Holuša.

Sestava BK Levharti Chomutov :

Seifert, Bobek, V. Dolanský, Hartman, Jiříček, Landa, Dušek, Houška, Sertič, Kovář, Boyko, Stria

Sestava USK Praha B:

Slowiak, Šafařík, Švec, Palas, Kulenovič, Procházka, Brunner, Vlk, Macháč, Vrábel, Kopřiva, Večerka

BOX SCORE

# Hráč 2B 3B TH B
1 Luboš Stria 3/6 1/6 7/9 16
2 Vladimír Dolanský 4/5 2/3 0/0 14
3 Nestor Boyko 2/3 1/8 5/8 12
4 Jan Jiříček 4/14 0/2 2/2 10
5 Robert Landa 1/4 1/1 4/6 9
6 Jakub Houška 1/1 0/1 2/2 4
7 Lukáš Bobek 1/1 0/1 2/2 4
8 Filip Sertič 1/2 0/0 0/0 2
9 Ondřej Kovář 1/2 0/0 0/0 2
10 Arash Dušek 1/2 0/0 0/0 2
11 Jan Hartman 0/0 0/0 0/0 0
12 Jakub Seifert 0/0 0/0 0/0 0

Aktuální zápasy

S Žabiny Brno jsme prohráli ve čtvrtém kole RENOMIA ŽBL 52:74 a čekání na první výhru pokračuje 😟. Není ale prostor pro smutnění, neboť nejtěžší ligové...

🏀 Junioři ovládli všechny čtvrtiny, porazili díky tomu béčko pražský Tygrů a počtvrté v řadě slaví. 🙌

🙃 Vzhledem k dívčí předehrávce se v sobotu na domácí palubovce představí pouze Levharti, kteří na velké hale vyzvou béčko pražských Tygrů. 🏀

Další náročné utkání dnes čeká svěřenkyně Jozefa Rešetára. Na programu dne je totiž souboj 4.kola RENOMIA ŽBL a souboj s Žabiny Brno 👊. Duel začíná v 17:00 a...

😶 Juniorky nezvládly návrat na vlastní palubovku, kde podlehly Slovance. 🏀

Další drama, další výhra pro Levharty 💪. Svěřenci Radka Holuši zůstávají neporaženi i po pátém kole první ligy, neboť v dramatickém duelu dnes zdolali BK...