This text will be replaced

C h o m u t o v - Chomutovské basketbalistky odehrály poslední duel dlouhodobé soutěže dříve, neboť jejich pozice v tabulce se nemohla změnit stejně jako u Slovanky. Na palubovce domovské Městské sportovní haly tak svěřenkyně Jozefa Rešetára bojovaly o osmou výhru, kterou se po výsledku 77:58 získaly. Levhartice tak ve třetí sezóně v Renomia ŽBL poprvé zakončily základní část s osmi výhrami namísto dosavadních sedmi. Ve čtvrtfinále play-off narazí na jednoho z trojice Hradec Králové, KP Brno a Slavia Praha.
ŽBL
18. kolo, 3. 3. 2022

77:58

21:15, 15:9, 23:20, 18:14

BK Levhartice Chomutov Basket Slovanka

Krátce po startu zápasu, před nímž celá hala povstala a minutu tleskala na podporu Ukrajiny, proměnila trojku domácí Satoranská, ovšem pak úřadovala hostující Slovanka, která odskočila do pětibodového vedení. To vzalo za své na startu páté minuty, kdy otočila skóre na stranu Levhartic mladičká Kadlecová. Následně se oba týmy přetahovaly o vedení až do stavu 16:15 zhruba dvě a půl minuty před prvním klaksonem.

Do konce první čtvrtiny už přidal pět bodů pouze soubor Jozefa Rešetára, který před odchodem do šaten navýšil svůj náskok na dvanáct bodů. Po změně stran se Středočešky přiblížily nejvíc na osm bodů, ale po třiceti minutách vedly Levhartice patnáctibodovým rozdílem.

Vítězství už si tým zastupující kapitánky Kateřiny Bartoňové vzít nenechal, nejvíc k němu přispěla Jordan Reynolds (18) a právě zkušená rozehrávačka, která zaznamenala sedmnáct bodů. Za Slovanku daly nejvíc bodů Kateřina Zeithammerová (14) a Monika Fučíková (12).

„Vzhledem k tomu, že se pro nás nemohlo v tabulce už nic změnit, dali jsme více prostoru našim mladým podkošovým hráčkám a nové posile,“ vysvětloval Jozef Rešetár absence Terezy Vorlové s Naďou Salačovou a Michaely Krejzové. Zároveň zmínil ukrajinskou pivotku Anastasiji Kovtun, jež se uvedla osmi body, což je její nové maximum v Renomia ŽBL, osmi doskoky a třemi asistencemi.

„Mladé hráčky ukázaly, že v nich něco je a vyplatí se s nimi pracovat,“ doplnil slovenský kouč na adresu zejména Johany Staňkové s Lucií Ceralovou, které zapsaly shodně po čtyřech bodech. Když se Levhartice utrhly v závěru první čtvrtiny na šest bodů, už soupeřky nenechaly vyrovnat a souboj proti oslabené Slovance bez dvou hráček základní pětky držely pevně ve svých rukách.

„O výsledek už jsme se potom nebáli, ale byly chvíle, kdy nás soupeř díky úspěšným střelám zpoza oblouku držel nohama na zemi,“ pronesl první muž střídačky, jenž přirovnal styl Slovanky k pojetí Hradce Králové, který patří mezi možné soupeře Levhartic pro čtvrtfinále. „Samozřejmě mají ještě vyšší kvality než Slovanka,“ uvedl kouč, jehož hráčky seděly na lavičce ve speciálních žlutých tričkách, která měla na zádech nápis na podporu Ukrajiny.

S Východočeškami sehrály chomutovské basketbalistky dva vyrovnané zápasy, což platilo z týmů před Levharticemi právě pouze pro Hradec Králové. „Možná je to jen moje přání, protože jsme s nimi uměli hrát vyrovnaně,“ usmíval se slovenský stratég závěrem při zmínce, že ve hře mohou být ještě další dva soupeři.