T r u t n o v / C h o m u t o v - Chomutovské basketbalistky vyrazily k utkání 16. kola Renomia ŽBL na východ Čech, kde podruhé v sezóně změřily síly s Trutnovem a kde zapsali druhé vítězství za sebou. Svěřenkyně Jozefa Rešetára po vyrovnaném prvním poločase zlomily zápas definitivně na svou stranu ve třetí čtvrtině a Lokomotivu zdolaly po výsledku 81:64 i podruhé v základní části.
ŽBL
16. kolo, 23. 2. 2022

64:81

17:18, 15:18, 12:25, 20:20

BK KARA Trutnov BK Levhartice Chomutov

Do utkání vstoupily lépe domácí hráčky, které po koši Kozumplíkové vedli v polovině čtvrté minuty o osm bodů. Levhartice však postupně dotahovaly, až čtyři minuty před prvním klaksonem srovnala Reynolds. Zahajovací část nakonec Severočešky vyhrály o jediný bod, když přesně s koncem čtvrtiny proměnila trojku trutnovská Kozumplíková.

Chomutovské vedení v úvodu druhého hracího období oscilovalo mezi bodem až šesti, ovšem dvě trojky Borsové znamenaly v polovině čtvrtiny znovu vyrovnaný stav, tentokrát 28:28. Do konce prvního poločasu Levhartice odskočily na rozdíl čtyř bodů a po změně stran zahájily klíčové vzdalování Lokomotivě, jejíž hráčky ztrácely po třiceti minutách sedmnáct bodů a manko už nesmazaly.

Z družiny Jozefa Rešetára se bodově nejvíc činily čtyřiadvacetibodová kapitánka Michaela Krejzová a dvaadvacetibodová Jordan Reynolds. Další dvě Levhartice si připsaly dvouciferný počet bodů podobně jako trutnovské Veronika Borsová (14) a Tereza Králová (13).

„Přestože jsme vyhráli, zápas nám nevycházel podle našich představ,“ byl slovenský kouč chomutovského souboru po skončení souboje kritický. „V obraně i v útoku jsme vyrobili kopec chyb a naše koncentrace v určitých chvílích kolísala, což by se nám nemělo stávat,“ popisoval důvody svých předchozích slov.

Ve třetí čtvrtině udělaly Levhartice rozhodující krok díky zlepšenému výkonu. „Zrychlili jsme hru, což se ukázalo jako klíčové, i když domácí mladé hráčky podaly opravdu snaživý výkon a vycházela jim střelba po kombinaci s průnikem,“ ohlížel se šéf chomutovského realizačního týmu. Právě střelba byla dalším důležitým faktorem.

Za tři body měly oba týmy podobnou úspěšnost kolem třiceti procent při poměru proměněných pokusů 9:4. Úspěšnost chomutovských dvoubodových střel se však vyšplhala přes šedesát procent, zatímco trutnovská střelba za dva body byla „pouze“ čtyřicetiprocentní. „To je pravda, ale příprava nebyla taková, jak jsme ji trénovali, takže máme na čem pracovat,“ konstatoval Jozef Rešetár, podle něhož mohla sehrát roli i únava včetně té psychické.

„Odehráli jsme třetí zápas během jediného týdne a navíc všechny venku s poměrně dlouhým cestováním, takže teď potřebujeme hlavně dobře zregenerovat, což půjde lépe, protože výhra i po horším výkonu je dobrá vzpruha,“ liboval si slovenský stratég závěrem.