• EWBL 2022/2023

• 3. místo Chance ŽBL 2022/2023

P r a h a / C h o m u t o v - Chomutovské basketbalistky pokračovaly v sérii venkovních duelů na palubovce pražské Slavie, jíž doma těsně podlehly v koncovce. Tentokrát Pražanky nasázely Levharticím pět trojek už v zahajovací části, což určilo ráz celého střetnutí, v němž se domácí tým nakonec radoval z vítězství 74:59. Svěřenkyně Jozefa Rešetára tedy na výhru z hájemství Slovanky nenavázaly a mají před sebou ještě dvě venkovní klání v řadě.
ŽBL
14. kolo, 16. 2. 2022

74:59

23:14, 15:14, 15:6, 21:25

BLK Slavia Praha BK Levhartice Chomutov

Reportáž

Střetnutí odstartovala trojka chomutovské Satoranské, na niž záhy odpověděla stejnou mincí slávistka Mircová. Levhartice vedly ještě po necelých čtyřech minutách hry 9:8, jenže pak domácí hráčky udělaly šňůru 15:0, čímž vykročily za vítězstvím, protože Severočeškám už nedovolily ani srovnat.

Po první čtvrtině vedla Slavia o devět bodů, v poločase ztrácely Levhartice bez zdravotně indisponované Valentýny Kadlecové deset bodů. Po změně stran přišlo bodově nejchudší hrací období, v němž soubor kolem kapitánky Michaely Krejzové nastřílel pouze šest bodů. Nic platná tak nebyla ani vyhraná závěrečná čtvrtina.

Chomutovské konto nejvíc zatížila Eliška Mircová, která zapsala dvaadvacet bodů a šest z osmi trojek domácího družstva. Přes deset bodů se přehoupla v dresu Slavie ještě někdejší Levhartice Veronika Aulichová (11). Také družina Jozefa Rešetára měla dvě dvouciferné střelkyně – šestnáctibodovou Jordan Reynolds a desetibodovou Kateřinu Bartoňovou.

„Bohužel jsme soupeři dovolili v první čtvrtině pět trojek, díky nimž si vypracoval náskok, který domácí uklidnil,“ ohlížel se Jozef Rešetár po skončení zápasu. „Soupeř měl hodně vysokou úspěšnost střelby, naše holky se naopak střelecky trápily,“ mrzelo slovenského kouče.

Tento rozdíl se ve druhém poločase ještě navýšil, podle šéfa realizačního týmu úplně nefungovala chomutovská defenziva. „Bohužel nás Slavia předčila i na doskoku, což také sehrálo důležitou roli,“ odkazoval na poměr 46:34 z pohledu Pražanek, které dominovaly především pod vlastním košem.

Levhartice tak zapsaly desátou prohru sezónu a definitivně se budou soustředit na získání šestého místa okupovaného aktuálně Slovankou, jež má o jedno vítězství víc a o dva odehrané zápasy víc než chomutovské basketbalistky. „Teď nás čekají zápasy, které musíme vyhrát,“ uvědomoval si Jozef Rešetár před závěrem základní části a bitvami ve Strakonicích, v Trutnově, doma s Ostravou a se Slovankou.