4. kolo, 19. 10. 2024

73:69

21:23, 15:8, 18:17, 19:21

Basket Slovanka LOH 2028 Chomutov

Páté kolo ŽBL zavedlo tým LOH 2028 Chomutov do Prahy, kde se utkal s družstvem Slovanky. Chomutovské naděje cítily šanci na vyrovnaný zápas a dokonce i na vítězství, protože Slovanka výkonnostně patří k slabším soupeřům a její věkový průměr je jen o málo vyšší než LOH 2028.

Úvod zápasu se také víc vydařil Chomutovu, který vedl celou první čtvrtinu, a to až o šest bodů. Na přelomu první a druhé desetiminutovky ale přišla 11bodová šňůra Slovanky, která překlopila vedení na stranu domácích, bohužel definitivně. „Na začátku jsme relativně hráli, co jsme chtěli, pak jsme přestali,“ řekl trenér LOH 2028 Chomutov Petr Treml. Problém podle něho byl v mentálním nastavení některých hráček. „Asi se zalekly toho, že bychom možná mohli vyhrát, a v tu chvíli jim to malinko svázalo ruce. Dělali jsme žákovské chyby a soupeře jsme tím nechali odskočit,“ doplnil.

Ve 28. minutě už byl při stavu 51:40 rozdíl 11bodový. Hostující hráčky se sice snažily a několikrát dostaly Slovanku do úzkých, ale ta si vedení, byť v jednu chvíli bylo jen dvoubodové, vzít nenechala. Šanci na „last minute“ zvrat ještě měla Adéla Mezihoráková, která v posledních vteřinách dvakrát pálila z trojkové vzdálenosti, bohužel neúspěšně.

V prohraném utkání s Hradcem Králové udělaly trenérovi Petru Tremlovi radost dvě vyrovnané čtvrtiny, tentokrát ho vyrovnaný celý zápas nepotěšil. „Je to spíš důvod ke smutku, protože jsme nepředvedli naše maximum. Myslím, že kdybychom zahráli tak jako v předchozích zápasech, tak bychom tohle utkání vyhráli.“

Nejlepší střelkyní LOH 2028 byla Anastasiia Kovtun, která zaznamenala 17 bodů, k tomu s celkem 19 doskoky jasně dominovala pod oběma koši. Zápas byl zároveň sesterským soubojem Jitky a Julie Pilařových. Vyhrála ho chomutovská Julie, která dala devět bodů oproti třem sestřiným.