Bojovný výkon a vyrovnané pasáže proti čtvrtému celku loňského ročníku. Nepovedl se závěr zápasu, který trochu zkreslil výsledek a devalvoval předchozí snahu olympijského družstva.
ŽBL
1. kolo, 1. 10. 2024

58:85

21:18, 10:25, 16:16, 11:26

LOH 2028 Chomutov Sokol Hradec Králové

Družstvo LOH 2028 Chomutov v rámci 1. kola ŽBL hostilo Sokol Hradec Králové. Olympioničky už měly za sebou ligovou předehrávku, Hradec Králové se zase rozehrál víkendovými třemi turnajovými zápasy ve třech dnech na Slovensku.

Než soupeř rozhýbal unavené nohy, zaskočily ho chomutovské basketbalistky bojovným výkonem a po desetibodové šňůře i vedením 21:16. Přes mírnou korekci Hradce tak byla na světě první vyhraná čtvrtina v historii nového družstva! Radost ale netrvala dlouho, protože hradecké lvice navázaly patnáctibodovou šňůrou a otočily na 21:31, když střelecky řádila především Eliška Hálová, která v prvním poločase stihla 22 bodů a na konci utkání jich měla na kontě 34.

Deseti až patnáctibodový rozdíl ve skóre platil až do závěrečné pětiminutovky, v níž domácí tým trochu zvadl a hostující basketbalistky toho využily k navýšení konečného skóre blíž k očekávané, ale pro domácí trochu nespravedlivé podobě. „Ostuda to rozhodně není. První čtvrtinu jsme vyhráli, třetí remizovali, ale ve druhých částech poločasů se vždycky ukázalo, že nám ještě chybí zkušenosti,“ nehodnotil trenér olympijského družstva Petr Treml prohru o 27 bodů kriticky. „Celkově jsem se zápasem spokojený. Trošku mě mrzí závěr, kdy místo toho, abychom ještě bojovali o každý bod, tak jsme to lehce vypustili.“

K jednotlivým herním činnostem domácí kouč dodal: „Holky bych pochválil za bojovnost a nasazení a zároveň bych je pokáral za bojovnost a nasazení. Protože jsme hráli úseky, kdy bylo hodně těžké jim něco vytknout, jelikož tam byly všechny věci, které jsme si řekli včetně té bojovnosti a nasazení, a pak jsme měli úseky, kdy tam nebylo vůbec nic.“

Pozitivem do dalšího snažení mladého, nezkušeného a stále ještě málo sehraného družstva byly vyrovnané pasáže se čtvrtým týmem minulého ligového ročníku, především vyhraná první čtvrtina. „Pořád si opakujeme, že o výsledky nám nejde, ale každá takováto vlaštovka je výborná pro všechny.“