C h o m u t o v – Levharti do devatenácti let v dohrávce osmého kola celostátní ligy porazili pražskou Spartu.
Liga M U19
8. kolo, 15. 12. 2021

89:87pr

23:16,19:24,26:16,11:23-10:8

BK Levharti Chomutov BA Sparta Praha

Druzí Levharti vstupovali do dohrávky proti třetí Spartě s jasným cílem – vyhrát. Vítězství by totiž dvě kola před koncem celostátní ligy znamenalo jistotu postupu do finálové skupiny, která se rozehraje po Novém roce. Podle tabulkových předpokladů i vývoje předchozího vzájemného utkání se dal očekávat vyrovnaný boj, to se i potvrdilo.

Skóre se na začátku utkání přelívalo ze strany na stranu, první čtvrtina vyšla lépe domácím a druhá naproti tomu Spartě, takže v poločase vedli Levharti o jediný koš. Stejný scénář se opakoval i ve druhé polovině utkání. V samém závěru domácí neproměnili útok na výhru a na druhé straně jenom s velkou dávkou štěstí nepadla soupeři trojka.

Za nerozhodného stavu 79:79 dospěla bitva do pětiminutového prodloužení, ve kterém druhý bod urvali Levharti. Vzhledem k marodce a úzké sestavě získali velmi cennou výhru, která má navíc příchuť postupu do finálové skupiny, v níž budou bojovat o kvalifikaci do extraligy.

Ohlasy trenérů

Petr Drobný (hlavní trenér juniorů): „Vyrovnané utkání, které bylo jako na houpačce. Vedli jsme, pak nás zase dotáhli a pořád dotahovali, takže z toho vzniklo prodloužení. V celku to bylo dobré. Chyběli nám tři hráči rotace, takže v tu chvíli jsme hráli v podstatě v šesti lidech. Síly ubývaly a navíc se ještě hrálo prodloužení, takže jsem spokojený, že jsme vyhráli. Je to pro nás cenná výhra.“