This text will be replaced

C h o m u t o v – Ve třetím kole nadstavbové skupiny A2 se chomutovské basketbalistky poprvé představily na domácí palubovce, kde hostily nováčka nejvyšší soutěže DSK Basketball Brandýs. Levhartice postupnými krůčky mířily za dalším úspěchem, který se po těsném první poločase díky druhé půli také dostavil. K vítězství 95:67 výrazně přispěly NaJai Pollard a Kateřina Bartoňová, které zapsaly double-double.
ŽBL
N4. kolo, 12. 3. 2024

95:67

23:22, 22:18, 22:14, 28:13

BK Levhartice Chomutov DSK Basketball Brandýs

Levhartice sice brzy vedly 5:0, ovšem v zahajovací čtvrtině se oba celky vystřídaly ve vedení, aby ji díky koši Fučíkové pět vteřin před klaksonem o bod vyhrály Severočešky. Také ve druhé části si Středočešky na chvíli uzmuli mírný náskok, avšak nakonec hřál v poločase svěřenkyně Pavla Staňka pětibodový polštář.

Ten se postupně navyšoval, takže po třiceti minutách činil třináct bodů a na konci duelu téměř třicet, neboť závěrečné hrací období Levhartice opanovaly patnáctibodový rozdílem. Nejlepší střelkyní utkání se stala hostující Kwanza Murray (29), k níž přidala dvouciferné bodové konto už jen Khiana Johnson (13).

Na chomutovské straně se přes dvacet bodů přehoupla NaJai Pollard (21), jež přidala jedenáct doskoků, což jí poosmé v aktuálním ročníku Chance ŽBL vyneslo double-double. Poprvé v sezóně na něj dosáhla kapitánka Kateřina Bartoňová, která k deseti bodům přidala jedenáct asistencí. Stejných deset bodů zapsala také Monika Fučíková, o tři víc nastřádala v zápase dvojice Eliška Brejchová – Jesika Hibalová.

Krátce po skončení duelu hlavní kouč Pavel Staněk hovořil o tom, že se naplnila očekávání, která trenérský štáb před utkáním měl. „Nastalo, na co jsme se připravovali, ale bohužel jsme si v úvodu mysleli, že se nám nic nemůže stát a zápas nějak odchodíme,“ pronesl. „Jakmile jsme zjistili, že to tak snadné nebude a rozhýbali jsme se, začali jsme Brandýs díky pohybu bez míče přehrávat,“ doplnil jedním dechem.

Levhartice se dvě kola před koncem nadstavby ocitly v zajímavé pozici. Už teď ví, na jakého soupeře narazí ve čtvrtfinále. „I v tréninku zkoušíme různé varianty, které chceme přenášet i do zápasů. Připravujeme se v podstatě na čtvrtfinále bez ohledu, jak utkání vypadá. Jakmile začneme plnit věci, jak máme, vypadá náš basketbal už mnohem lépe,“ liboval si šéf chomutovského realizačního týmu.

„Víme, co nás proti KP Brno čeká, ale zároveň se soustředíme na nás. Jakmile budeme všechno plnit na sto procent, ušijeme přípravu přímo na KP,“ nastínil následně s tím, že si je vědom faktu, že Jihomoravanky budou favoritkami. Zároveň nechtěl Pavel Staněk dopředu ani naznačit, čím by jeho tým mohl čtvrtfinálové soupeřky překvapit. „Do určitě nepatří do médií,“ usmíval se. „Možná nám fakt, že nebudeme favority, bude svědčit,“ přemítal.

Ještě předtím ale Levhartice uzavřou nadstavbu televizním střetnutím, které se uskuteční nezvykle v neděli dopoledne. „Den i čas jsou sice trochu zvláštní, ale tak to teď občas bude, takže není na škodu si takový rytmus vyzkoušet,“ uzavřel s myšlenkou na fakt, že i první domácí čtvrtfinále proběhne právě v neděli dopoledne před kamerami Nova Sport.