O s t r a v a / C h o m u t o v – Poslední domácí střetnutí chomutovských basketbalistů rozhodlo o definitivní záchraně týmu v první lize, takže k pokračování skupiny o udržení mohli Levharti cestovat už bez nervů. V Ostravě byl klíčový první poločas, který svěřenci Václava Forsta prohráli o třicet bodů a nakonec vyrazili na cestu domů s porážkou 76:98. Sedmé venkovní prohře nezabránil ani dvanáctý sezónní double-double Petra Macháče.
1. liga - 2023/2024
OUM7, 24. 3. 2024

98:76

34:16, 29:17, 21:24, 14:19

BK Snakes Ostrava BK Levharti Chomutov

Severomoravané sice rychle vedli 4:0, ovšem po necelých čtyřech minutách hry snížil Boyko trojkou na rozdíl jediného bodu. Pak však Levharti čekali na další koš čtyři a půl minuty, čehož domácí využili k vybudování až sedmnáctibodového vedení. Po prvním klaksonu činil rozdíl mezi oběma týmy osmnáct bodů, do poločasové přestávky se zvýšil o dalších dvanáct.

Ostravany tak nesrazil z cesty za výhrou ani fakt, že Chomutovští obě čtvrtiny po návratu ze šaten vyhráli. Domácí bodově táhli Vojtěch Blačinský (25) a Jiří Dedek (23), přesně na dvacet bodů dosáhl i Levhart Nestor Boyko. Na obou stranách figurovali na konci střetnutí ještě další dva dvouciferní střelci a soubor z metropole Moravskoslozeského kraje tak oživil naděje vyhnutí se přímému sestupu i baráži.

Chomutovští prohráli jasně už úvodní čtvrtinu a celý první poločas, po němž ztráceli třicet bodů. „Tentokrát se mi bude mluvit o poznání hůř,“ hlesl Václav Forst. „Dá se říct, že o výsledku v Ostravě rozhodl už předchozí domácí zápas s Prostějovem,“ zmínil duel, který zajistil Levhartům setrvání v první lize.

„Bohužel přišlo obrovské uspokojení, z čehož jsem rozčarovaný,“ shrnul podrobnosti do jedné věty. Zmíněná fakta se podle hlavního kouče odrazila i na počtu hráčů, kteří k utkání odcestovali. „Je to jedno s druhým včetně katastrofálního přístupu,“ uzavřel šéf realizačního týmu.