P r o s t ě j o v / C h o m u t o v – Chomutovští basketbalisté vyrazili ke druhému utkání prvoligové skupiny o udržení do dalekého Prostějova, kde si třicet minut vedli velmi dobře, neboť před startem závěrečného dějství vedli dvouciferným rozdílem. Poslední část však Levhartům nevyšla, a tak zapsali po výsledku 64:72 ze svého pohledu první porážku v play-out, v němž na rozdíl od minulého ročníku Orlům podlehli. Svěřencům Václava Forsta nepomohl ani třetí sezónní double-double Ondřeje Kováře.
1. liga - 2023/2024
OUM2, 16. 2. 2024

72:64

23:25, 13:16, 11:17, 25:6

BCM Orli Prostějov BK Levharti Chomutov

Duel odstartoval třemi chomutovskými koši v řadě, díky nimž si Severočeši vypracovali vedení, které si udržovali celou první čtvrtinu. Úvodní dějství nakonec vyhráli Levharti o dva body a do poločasu přidali k náskoku další dílky, přestože Prostějovští na začátku druhé čtvrtiny na chvíli získali vedení.

Po změně stran si Chomutovští udržovali náskok, ale výraznější odskočení přišlo až v závěru třetí desetiminutovky. Půl minuty před jejím vypršením posunul Kovářův koš rozdíl mezi oběma mužstvy poprvé na dvouciferné číslo. Ani jedenáct bodů k dobru před vstupem do posledního hracího období však svěřencům Václava Forsta na třetí vítězství s Orli nestačilo.

Vteřinu před polovinou čtvrté čtvrtiny Hanáci skóre otočili a vedení už udrželi, takže po dvou prohrách v předešlém ročníku v rámci skupiny o udržení Levharty zdolali. „Tři období jsme hráli slušný basketbal, ale ve čtvrtém jsme bohužel vyhořeli na útočném i obranné polovině,“ hořekoval chomutovský kouč směrem k závěrečnému dějství, které jeho tým prohrál o 19 bodů. „Neomlouvá nás ani fakt, že jsme odjížděli značně oslabení bez tří hráčů základní rotace,“ doplnil ještě.

Šanci tak dostali hráči, kteří standardně tolik prostoru nemají. Právě jejich výkon vnímá Václav Forst jako pozitivum. „Samozřejmě jsme si k utkání řekli už něco hned po zápase v šatně a ještě si k tomu řekneme další věci, ale kluci, kteří tolik času nemají, předvedli solidní výkony včetně dorostence, který hrál pořádně teprve podruhé,“ měl na mysli Michala Bureše.

Poprvé v sezóně odehrál jeden z Levhartů kompletních čtyřicet minut, na palubovce zůstal celý souboj s Prostějovem Nestor Boyko. „Byli jsme domluvení, že si o střídání případně řekne,“ popisuje Václav Forst. „Střelecky to tentokrát nebylo úplně ono, ale nemůžu po něm chtít, aby každý zápas dával třicet bodů a dalších třicet ubránil,“ připojil s tím, že se všichni už se musí soustředit na domácí bitvu s Ostravou. „Nesmíme zaváhat,“ burcoval závěrem.