C h o m u t o v - Po třech týdnech vyběhly chomutovské basketbalistky opět na palubovku domovské Městské sportovní haly, kde v rámci jedenáctého kola Renomia ŽBL odehrály s papírovým favoritem další vyrovnané utkání se smolným koncem. Zatímco KP Brno dovedlo poslední útočnou akci ke dvěma bodům, Levharticím poslední pokus vyjel z obroučky, takže prohráli 66:68.
ŽBL
11. kolo, 10. 12. 2021

66:68

18:14, 11:13, 23:23, 14:18

BK Levhartice Chomutov KP Brno

Na startu střetnutí se oba týmy několikrát vystřídaly ve vedení, ale po trojce Vorlové po zhruba dvou minutách a patnácti vteřinách hry už se Jihomoravanky před Levhartice nedostaly, takže domácí soubor vyhrál úvodní čtvrtinu 18:14.

V polovině druhého dějství hřál Chomutovské jedenáctibodový náskok, ovšem poločas skončil jen dvoubodovým rozdílem ve prospěch družiny Jozefa Rešetára. I po změně stran pokračoval vyrovnaný průběh, oba celky se stále přetahovaly o průběžné vedení. Po třetím klaksonu byly o dva body šťastnější Levhartice, neboť na tabuli svítil stav 52:50.

Výrazněji odskočily domácí basketbalistky ještě jednou na přelomu závěrečné čtvrtiny, kdy vedli o pět bodů. Takový rozdíl panoval ještě zhruba tři a půl minuty před vypršením normální hrací. Brňanky se však nevzdaly a 77 vteřin před koncem srovnala trojkou Kopecká.

Devět a půl vteřiny před čtvrtým klaksonem proměnila nájezd kapitánka libanonské reprezentace Rebecca Akl, po oddechovém času Jozefa Rešetára se o něco podobného pokusila na druhé straně Kateřina Bartoňová, jenže míč se projel po obroučce a vyjel mimo koš. „Po takovém závěru převažují hodně smutné pocity,“ nezastíral slovenský kouč.

„Celý zápas jsme se drželi, ale bohužel jsme ztratili místy až jedenáctibodové vedení kvůli menší rotaci hráček, které v tuto chvíli zvládnou svou úlohu na hřišti,“ pokračoval v hodnocení. „Myslím, že diváci viděli pěkný zápas, který rozhodly až poslední sekundy, kdy jsme nevyužili poslední pokus,“ ohlížel se šéf chomutovského realizačního týmu.

Ten viděl za těsným vítězství KP Brno dva faktory. „Bohužel jsme soupeři nechali hodně volných střel a taky průniků, při kterých jsme chybovali v obraně,“ vyjmenoval Jozef Rešetár. Druhou zmíněnou činností trápila Levhartice zejména nejlepší brněnská střelkyně a již zmíněná Rebecca Akl, jež nastřílela 18 bodů. O tři body zpět zakončily souboj hostující Eva Kopecká a Natalie Kucowski.

Na chomutovské straně se nejvíc dařilo autorce 19 bodů Jordan Reynolds, jíž zdatně sekundovaly šestnáctibodová Tereza Vorlová a dvanáctibodová Michaela Krejzová. Chomutovská kapitánka se vrátila po jednozápasové pauze vynucené otřesem mozku a její obličej věstil, že ještě není úplně stoprocentní. „Moc si vážím toho, že do zápasu jako kapitánka nastoupila a velmi nám pomohla,“ ocenil hlavní kouč rozhodnutí třiadvacetileté křídelnice.

Ta učinila podle jeho slov definitivní verdikt až pár minut před úvodním rozskokem, na který se dokonce sama postavila. „Doufám, že další těsná prohra podpoří holky v chuti do další práce, abychom smolné koncovky konečně prolomili,“ uzavřel Jozef Rešetár bojovně.