H r a d e c K r á l o v é / C h o m u t o v - Vzhledem k odložení duelu na palubovce Slovanky vyrazily chomutovské basketbalistky do akce přesně dva týdny od domácího vítězství nad Strakonicemi. Svěřenkyně Jozefa Rešetára odjely k duelu 10. kola Renomia ŽBL do Hradce Králové, kde po výsledku 72:65 z pohledu Východočešek nakonec přišly o úspěšnou sérii čítající tři výhry bez přerušení.
ŽBL
10. kolo, 3. 12. 2021

72:65

20:14, 24:18, 10:18, 18:15

Sokol Hradec Králové BK Levhartice Chomutov

Východočešky začaly zostra, když během 66 vteřin zaznamenaly dva koše. Získané vedení navýšily v dalším průběhu první čtvrtiny i na deset bodů, ale v závěrečných třech minutách dějství se neprosadily ani jednou, takže Levhartice snížily na rozdíl šesti bodů.

Chomutovské hráčky se sice v úvodu druhé části díky dvěma košům Vorlové přiblížily na dva body, jenže trojky Matuškové a Dautovic dodaly domácímu souboru více klidu. Lvice tak do poločasu odskočily do dvanáctibodového náskoku.

Po návratu ze šaten sice královéhradecké basketbalistky na chvíli zvýšily vedení, jenže do konce třetí čtvrtiny Severočešky smazaly manko o osm bodů, takže závěrečných deset minut slibovalo za stavu 54:50 zajímavou zápletku. Po dvou a půl minutách závěrečné části svítil na tabuli dokonce jen tříbodový rozdíl ve prospěch domácího souboru, který si však v těžké chvíli pomohl trojkou Čuperkové a zápas už nepustil.

„Nevyšel nám první poločas, ve kterém jsme dostali hodně bodů,“ litoval Jozef Rešetár čtyřiačtyřiceti královéhradeckých zářezů. „Druhý poločas už byl vyrovnaný, ale rozhodlo, že jsme prohráli doskok o dvacet šest míčů,“ zmínil poměr 57:31 ve prospěch domácí družiny. „Budeme se muset na doskok víc zaměřit, protože soupeř neměl výraznou výškovou převahu, přesto si na útočném i obranném doskoku počínal mnohem lépe než my,“ plánoval po závěrečném klaksonu.

Lvice bodově táhla především jednadvacetibodová Pamela-Therese Effangová, na straně Levhartic se nejvíc dařilo šestnáctibodové Jordan Reynolds. „Dotáhli jsme se na rozdíl jednoho koše, jenže nám bohužel chyběl opakovaný doskok, po kterém bychom dali i při nízké úspěšnosti více bodů. Tím pádem jednoznačně rozhodl doskok,“ zopakoval hlavní kouč.

Do utkání nezasáhla stabilní chomutovská kapitánka Michaela Krejzová, jež podle slovenského trenéra Levharticím velmi chyběla. „Ve druhém poločase bylo skóre stále vyrovnané, takže jsme nemohli zapojit do rotace tolik hráček, abychom se stále drželi ve hře,“ okomentoval závěrem absenci jedné ze střelkyň.