V uplynulých dnech se konala volební valná hromada České basketbalové federace, kde delegáti rozhodli o tom, že se částečně obmění vedení asociace. To se týká i Levhartů, neboť dva zástupci chomutovského klubu obsadili některé pozice. Manažer žen Jakub Kadlec byl v zvolen do výboru ČBF, manažer klubu Petr Drobný by měl pak zastávat roli v dozorčí radě.

Jednačtyřicetiletý Kadlec, jenž v uplynulé sezóně zastával pozici manažera ženského A-týmu, bude ve výboru ČBF nováčkem společně s Jiřím Welschem, Ivo Lukšem a Martinem Matoulkem. Místopředsedou byl zvolen Tomáš Kotrč, post prvního místopředsedy obhájil Zdeněk Bříza a obsazení se nemění ani na pozici předsedy ČBF, kterou bude nadále vykonávat Miroslav Jansta. „Chtěl bych se primárně věnovat podpoře ženského basketbalu a to jak klubového tak i reprezentačního. Zkušenosti z desetiletého působení u ženské a dívčí složky Levhartů by měly být dostatečnou kvalifikací pro tuto novou roli,“ uvedl Kadlec. Majitele firmy Haug.land, která je jedním z generálních partnerů chomutovského basketbalu, nečeká nic jednoduchého, neboť v posledních letech je český reprezentační tým žen ve stínu mnohem úspěšnější mužské reprezentace.

Ve volbách byl do dozorčí rady zvolen i další člen chomutovského klubu, majitel Petr Drobný. „Pro nás s Kubou jsou naše role nové, věřím však, že se do toho brzy dostaneme a společnými silami posuneme jak český, tak i chomutovský basketbal o kus dál,“ doplnil Kadlece devětačtyřicetiletý Drobný.