Levhartice 0
HB Basket 0

Po výborném pátečním výkonu v Pardubicích a nepovedeném sobotním proti Spartě hostily dnes kadetky U17 tým z horní poloviny tabulky HB Basket Praha. Také pro hosty to byl třetí zápas ve třech dnech a tak se čekalo, jak se s tím oba celky vyrovnají. V prvním poločase se oba soupeři střídali ve vedení, které nebylo vyšší než tři body. Sedmibodový trhák Levhartic z úvodu druhé půle ještě HB Basket zachytil, ale domácí basketbalistky vzápětí znovu odskočily, tentokrát už na rozdíl čtrnácti bodů. Svůj náskok pak v závěrečných minutách ještě navýšily a silného soupeře nakonec s přehledem porazily. "Sehrát tři utkání ve třech dnech je fyzicky náročné, takže to dnešní bylo o vůli a o tom, kdo vydrží běhat a udělá méně chyb. První poločas byl z naší strany dobrý, ale prohrávali jsme na doskoku. O přestávce jsme si to vysvětlili a ve druhé půli se náš doskok výrazně zlepšil, čímž v utkání nastal rozhodující zlom," odhalil důležitý aspekt vítězství trenér Tomáš Eisner. "Teď musíme něco uhrát v Ostravě a Havířově," dodal s odkazem na nejbližší program Levhartic.
Extraliga kadetek U17 Levhartice Chomutov - HB Basket Praha 71:49 (15:16, 26:26, 48:36). Sestava Chomutova: Zdeňková 20, Kadlecová 18, Ceralová 16, Jorová 8, Bachmanová 4, Najmanová 2, Riegertová 2, Mešková 1, J. Staňková, E. Staňková.