Článek

Ženy vyhrály turnaj, když porazily Slavii i Halle

Ženy vyhrály turnaj, když porazily Slavii i Halle

Zdá se, že A tým žen je na ŽBL solidně připraven. Na mezinárodním turnaji, který se v městské sportovní hale uskutečnil od pátku do neděle, Levhartice porazily jak Slavii Praha, tak GISA Lions Halle a získaly první místo. Oba soupeři přitom mají vysokou kvalitu - Slavia je účastníkem ŽBL a Halle je nováčkem 1. Bundesligy.
Výsledky: Levhartice Chomutov - Slavia Praha 77:71 (21:9, 34:34, 60:57).  
Slavia Praha - GISA Lions Halle 98:69 (22:14, 48:34, 65:47).
Levhartice Chomutov - GISA Lions Halle 82:79 p.p. (28:23, 39:39, 45:53, 71:71). Sestava Chomutova: Krejzová 22, Žílová 12, Satoranská 9, Rybová 8, Salačová 8, Aulická 6, Eisnerová 5, Vorlová 4, Kučerová 4, Čmejrková 4. 
"Proti Slavii jsme odehráli velmi dobré utkání, možná lepší než dneska. Dařilo se nám v obraně i v přechodové fázi a také nám to lépe střílelo. Dnes to bylo ubojovanější, ale bylo to i o štěstí. Úmyslný faul soupeře tři vteřiny před koncem základní doby nám pomohl k vyrovnání," porovnal oba zápasy trenér Chomutova Tomáš Eisner. "Na hře je vidět spousta nedostatků, na druhou stranu když se daří, lépe se pak s pozitivní náladou pracuje. Holky jsem upozorňoval, že v sezoně přijde i série porážek, ale je dobré si pamatovat, že umějí i proti silným soupeřům vyhrávat," dodal.
Zajímavostí turnaje je fakt, že Levhartice se se Slavií Praha znovu utkají už za 12 dní. V premiéře v nejvyšší soutěži ji v pátek 27. září přivítají od 19 hodin.

GALERIE