Článek

Ženy přerušily sérii proher, loupily v Trutnově

Ženy přerušily sérii proher, loupily v Trutnově

Se třemi porážkami v zádech vyrazily Levhartice do Trutnova, kde nastoupily k pátému kolu RENOMIA ŽBL, jež se stalo dočasnou derniérou, neboť soutěž minimálně na dva týdny přerušila vládní opatření proti šíření koronaviru. I přes nepovedený začátek půjdou svěřenkyně Tomáše Eisnera do pauzy s pozitivní náladou, neboť na východě Čech zvítězily.

Lokomotiva otevřela duel dvěma úspěšnými trojkami, díky nimž i přes chomutovské koše vedla o dva body. Po úvodních deseti minutách hry svítil na ukazateli rozdíl čtyř bodů ve prospěch domácího týmu. Druhá čtvrtina nabídla úplně jiný obraz a Levhartice ji jasně ovládly.

Severočeskou družinu poslala poprvé do vedení na začátku čtrnácté minuty trojka kapitánky Krejzové. Oba celky se pak ještě vystřídaly ve vedení, ovšem před přestávkou chomutovské basketbalistky odskočily na poločasový rozdíl jedenácti bodů.

Levhartice vyhrály i obě čtvrtiny po návratu na palubovku, i když se tak stalo pokaždé jen o dva body, stačilo to na pohodové přerušení série tří předchozích nezdarů. Devatenácti body pomohly k vítězství Satoranská, Rokošová a Krejzová.

„Věděli jsme, že nás čeká na nějaký čas poslední zápas, na který jsme se poctivě připravovali. Chtěli jsme hlavně eliminovat rychlé protiútoky Trutnova, jenže vstup do zápasu se nám nepovedl, protože jsme za prvních šest minut dostali sedmnáct bodů,“
ohlíží se Tomáš Eisner.

„V tu chvíli to vypadalo hrůzostrašně, vůbec jsme neplnili, co jsme si řekli,“
lamentuje hlavní kouč. „Pak jsme se ale vzpamatovali a postupně jsme dostali zápas pod naši kontrolu. Druhý poločas už jsme utkání úplně kontrolovali a myslím, že jsme zaslouženě vyhráli,“ přepíná na pozitivní nótu.

Trenérský štáb mohl po jednozápasové absenci zaviněné zraněním znovu využít Terezu Vorlovou, která si do mistrovských utkání přenesla dobrou střeleckou formu, byť v Trutnově to na sebe vzaly jiné hráčky. „Návrat Terky nám pomohl,“ přitakává šéf střídačky.

„Trutnovu chyběla Tereza Šípová a my jsme dvě jejich dlouhé perfektně zvládli. Hodně k tomu přispěla Kačka Rokošová, která předvedla možná nejlepší výkon v barvách Chomutova. I díky tomu jsme na pivotu dominovali,“
těší hlavního kouče, jehož soubor doskočil pod oběma koši o dva míče víc než Východočešky.

Stejně jako muže i Levhartice čeká nyní pauza, o jejíž náplni má však Tomáš Eisner trochu jinou představu než jeho kolega Radek Holuša od Levhartů. „Řekli jsme si, že holkám něco pošleme hlavně kolem posilování, i když holky ví, co potřebují. Dali jsme si jasný úkol, že se musíme vrátit basketbalově připravení,“ nastiňuje.

„Bude to těžké, protože to nechceme mít vyloženě jen o kondici a nejspíš to bude individuální, i když ještě zkoušíme nějaké možnosti. Teoreticky se může chodit ven, ale tomu já v tuhle chvíli nejsem úplně nakloněný. Scházet se někde venku v deseti stupních nepovažuji za nejlepší cestu, takže to holky budou muset zvládnout samy,“
uzavírá Tomáš Eisner se zmínkou o běhání v přírodě.