Článek

Ženy doma znovu nezaváhaly, zdolaly Strakonice

Ženy doma znovu nezaváhaly, zdolaly Strakonice

Po téměř dvou týdnech odehrály Levhartice druhý domácí duel v řadě, když v Městské sportovní hale hostily předposlední tým tabulky RENOMIA ŽBL ze Strakonic. Střetnutí šestnáctého kola nabídlo místy hodně vyrovnaný průběh, ale chomutovské basketbalistky nakonec vyhrály 84:63, uspěly i ve čtvrtém vzájemném souboji s Jihočeškami v tuzemské nejvyšší soutěži a navázaly na předchozí domácí triumf nad Trutnovem.

Hned v úvodu se prosadily hostující hráčky zásluhou Rosecké, což nějaký čas stačilo k vedení, neboť Levhartice daly koš až po téměř dvou a půl minutách hry, kdy se trefila Kučerová. Pak skórovaly dlouhé minuty pouze chomutovské basketbalisty, Strakonice přidaly další koš až v závěru sedmé minuty. Po prvním klaksonu tak svěřenkyně Tomáše Eisnera hřál čtrnáctibodový náskok.

Od startu dalšího hracího období se ale vedení Severočešek začalo postupně ztenčovat, až činilo krátce před polovinou čtvrtiny pouhý jeden bod. Brzy po přelomu druhé části dokonce Jihočešky o bod vedly, ovšem před odchodem do kabin Levhartice znovu zabraly, takže v poločase vedly o devět bodů.

V průběhu třetí čtvrtiny se chomutovské vedení přehouplo znovu do dvouciferných hodnot, aby po třetím klaksonu měly domácí hráčky k dobru znovu čtrnáct bodů. Závěrečné hrací období, kdy dostaly prostor i další Levhartice ze střídačky, přineslo navýšení rozdílu na konečných jednadvacet bodů ve prospěch domácího souboru, který tak vyhrál podruhé v řadě.

Nejvíc přispěly k vítězství dvaadvacetibodová Michaela Krejzová, sedmnáctibodová Valentýna Kadlecová a patnáctibodová Zuzana Kučerová. „Myslím, že do zápasu jsme vstoupili velmi dobře a koncentrovaně. Vypadalo to, že budeme diktovat tempo a půjdeme si za vítězstvím,“ ohlížel se Tomáš Eisner krátce po skončení zápasu.

Výhra Levhartic se nakonec opravdu zrodila, ovšem neobešlo se to bez komplikací zejména ve druhé čtvrtině. „Možná až moc snadný začátek zapříčinil, že ve druhé čtvrtině jsme vypadli z role a soupeř nám dal dvacet pět bodů,“ okomentoval hlavní kouč druhých deset minut střetnutí. „Začala přetahovaná a možná jsme byli i překvapení, že soupeř klade odpor díky dobrému výkonu, houževnatosti a nasazení,“ pokračoval v hodnocení.

„Řekl bych, že ve druhém poločase jsme se zlepšili, ale pořád je to od nás takové ve vlnách. Tři minuty jsme hráli dobře a vyhráli ten úsek 10:0, pak vytvoříme tři úplně stupidní ztráty, ze kterých dostaneme tři jednoduché koše. Pokud chceme v neděli pomýšlet na výhru v Ostravě, musíme se vyvarovat takových výpadků,“
burcoval následně směrem k nejbližší bitvě RENOMIA ŽBL.

V té bude chtít Tomáš Eisner po svých svěřenkyních především zlepšení v obraně. „Nemůžeme se nám stávat, že holky nekomunikují při přebírání hráček a jsou z toho volné střely nebo jednoduché body zpod koše. Je to o nás, takže doufám, že se z toho poučíme a v Ostravě budeme koncentrovaní celých čtyřicet minut, což se Strakonicemi nebylo,“ uzavřel.

GALERIE