Článek

Ženy doma podlehly Žabinám, rozhodl už úvod zápasu

Téměř po měsíci, během nějž nastoupily ke dvěma ligovým střetnutím a pohárovému osmifinále na palubovkách soupeřek, se Levhartice představily v domovské Městské sportovní hale. V rámci 18. kola RENOMIA ŽBL hostily Žabiny Brno, které toužily po výhře a tím pádem větší šanci na třetí místo natolik, že pod vrcholky Krušných hor dorazily o den dříve, což se evidentně vyplatilo, neboť zvítězily 50:74.

Na první koš se čekalo více než minutu a půl hry, než se po pěti neúspěšných pokusech na obou stranách prosadila hostující Adamcová. Nastartovala tím sedmibodovou brněnskou šňůru, na kterou stačilo Jihomoravankám třiašedesát vteřin. Levhartice zkorigovaly úvodním košem z ruky Vorlové na konci třetí minuty, jenže do prvního klaksonu přidaly domácí basketbalistky jen tři body, takže po deseti minutách prohrávali 5:21.

Podobný scénář pokračoval i po krátké pauze mezi čtvrtinami. Přestože chomutovské hráčky zaznamenaly během druhých deseti minut více bodů než v zahajovacím dějství, narostlo jejich manko na poločasových dvacet bodů.

Po změně stran Severočešky zlepšily střelbu, takže třetí hrací období ztratily už jen o jediný bod. Rovněž závěrečná čtvrtina nabídla vyrovnanější skóre, ovšem znovu ji pro sebe uzmuly Žabiny. Brňanky si pomohly k vítězství sedmi trojkami a solidní úspěšností trestných hodů, které se naopak tentokrát nedařily Levharticím.

„Rozhodl náš špatný vstup do utkání, protože jsme na začátku mohli jít do vedení a uklidnit se, jenže jsme nedali čtyři jednoduchá zakončení a prohrávali 0:7,“
hořekoval Tomáš Eisner po závěrečném klaksonu. „Druhý zápas po sobě se trápíme střelecky, navíc nám vypadla další bodová hráčka Krejzová,“ doplnil jedním dechem.

Za pětatřicetiprocentní úspěšností střelby z pole viděl hlavní kouč mimo jiné fakt, že další hráčky nenahradily absentující kapitánku Michaela Krejzovou, jež má po zranění v předchozím duelu na půdě Slovanky nohu v ortéze. „Holky ji musí zastoupit, ale místo toho mi přišlo, že se na hřišti alibisticky schováváme a nechceme hrát na koš,“ ohlížel se šéf chomutovské střídačky za duelem s týmem, který skončí třetí, pokud KP Brno nepřekvapí na půdě USK Praha.

Po návratu z kabin prohrály Levhartice druhých dvacet minut jen o čtyři body, i když dostaly více prostoru mladé hráčky. „Jsem rád, že holky zápas vyloženě nezabalily, bojovaly a v obraně pracovaly dobře, i když soupeř pod dojmem náskoku možná i trochu polevil,“ přeladil Tomáš Eisner na přece jen pozitivnější nótu.

„Věřím, že to zlomíme, i když jsem si vědom, že střelcem se nestanete přes noc. Přesto někdo ze zkušenějších musí zvednout prapor a všechny holky musí mít daleko větší chuť hrát na koš celý zápas, protože basketbal se nehraje na padesát bodů ale na minimálně sedmdesát,“